Wyprawka szkolna dla młodszego i starszego dziecka

Końcówka sierpnia to ostatnia chwila, aby skorzystać z wakacji i uroków lata. To również okres intensywnych przygotowań do roku szkolnego. Uczniowi rozpoczynającemu naukę w nowej klasie należy kupić odpowiedni plecak wyposażony w podręczniki, zeszyty oraz różnego rodzaju materiały jak farby plakatowe, pisaki, ołówki itp.

Jak powinna wyglądać wyprawka szkolna pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w szkole to ogromne przeżycie zarówno dla ucznia, jak i dla jego rodziców. Dlatego wyprawka szkolna tak młodego ucznia powinna być perfekcyjnie wyposażona, aby uniknąć niepotrzebnych stresów. Oczywiście należy brać pod uwagę cenę wszystkich artykułów, by zakupy nie były zbyt dużym uszczerbkiem dla budżetu domowego. Na szczęście ceny zestawów pisaków czy farb plakatowych są bardzo zróżnicowane i można je dostosować do zamożności.
W wyprawce pierwszoklasisty muszą znaleźć się zeszyt w trzy linie, owijki na zeszyty, klej, nożyczki. Z uwagi na to, że nauka ma przede wszystkim charakter zabawy, niezbędne będą artykuły plastyczne jak blok rysunkowy, kredki, farby plakatowe i pisaki.

Pamiętać należy także o pudełku na śniadanie, bidonie na napoje oraz kapciach i stroju na zajęcia WF. Ogromną uwagę należy przywiązywać do zakupu plecaka. W przypadku tak małego dziecka plecak, jego ciężar i sposób noszenia ma duży wpływ na postawę. To w przyszłości może mieć znaczenie dla zdrowego kręgosłupa.

Wyprawka dla starszego dziecka

Im starsze dziecko, tym bardziej zajęcia plastyczne zastępowane są nauką poszczególnych przedmiotów. Jednakże bloku rysunkowego i farb plakatowych uczniowie używają na każdym etapie nauki w szkole podstawowej. Na zajęciach używany jest także blok techniczny, zeszyt papierów kolorowych, klej i bibuła.

Z całkiem nowych rzeczy w wyprawce takiej pojawi się przede wszystkim duży piórnik z zestawem ołówków i długopisów. Oprócz tego przybory do nauki geometrii, cyrkiel, linijka, kątomierz i kalkulator. Bardziej wymagający uczniowie będą oczekiwali także zakupu kolorowych karteczek, dużego zestawu pisaków lub flamastrów, temperówki, gumki do mazania itp. Starszy uczeń będzie potrzebował także okładki na legitymację szkolną i naklejek na zeszyty.
Odrębna sprawa to zakup plecaka. Im starsze dziecko, tym bardziej wymagające. Plecak musi być także większy, żeby pomieścić wszystkie podręczniki i przybory, a nawet farby plakatowe w dużym pudełku. Ważne jest też to, by spełniał oczekiwania dziecka, był dopasowany do jego charakteru i zainteresowań. Popularne są plecaki z wizerunkiem bohaterów z filmów dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *