„Życie jest krótkie. Obcasy nie powinny takie być.” Kupno jakich szpilek doradziłby Ci Christian Louboutin? Poznaj trzy typy modnych butów na wysokim obcasie

Kim jest Christian Louboutin wie prawie każdy. Jego marka to symbol luksusu i pożądania. Słynna czerwona podeszwa na szpilkach to właśnie pomysł mistrza Louboutina, który podbił serca kobiet na całym świecie.

Jeden z najsłynniejszych projektantów butów w jednym z wywiadów przekonywał, że buty zmieniają nasz język twojego ciała i postawę. Nie tylko unoszą cię fizycznie w górę, lecz także podnoszą twoją pewność siebie. Co takiego magicznego, my kobiety uwielbiamy w szpilkach? Chociaż z pewnością nie są to najwygodniejsze buty świata, to jednak nie potrafimy oprzeć się ich pięknu i co jakiś czas doposażamy naszą garderobę w nowe pary. Jednak często przed planowanym kupnem, zadajemy sobie pytania: jakie szpilki powinniśmy kupić, jakie w zasadzie będą nam potrzebne, jakie są modne albo jakie będą wygodne. Jednak jak się uczyć, to od najlepszych. Co takiego Christian Louboutin dostrzega w butach i na co zwraca uwagę? Poznajmy kilka rad francuskiego mistrza butów.

1. Bogactwo detalu

Wszyscy wiemy, że magia tkwi w szczegółach. Dla Christiana Louboutina znaczące były małe elementy, takie jak: skórzane krzyże, drewniane obcasy, okucia, motywy rybie i kwiatowe czy niestandardowe kształt i przyciągający oko kolor. Nawet najbardziej klasyczne, czarne szpilki mogą być naszymi najukochańszymi butami, ze względu na ten jeden drobny detal – na przykład czerwone podbicie. W sezonie jesienno-zimowym 2018/2019 projektanci także stawiają na detale. Szukajmy zatem tego jednego małego elementu, który nada obuwiu szyku i elegancji.


2. Kolor ma znaczenie

Zdecydowanie znakiem rozpoznawczym Christina Louboutina jest kolor czerwony. To kolor pożądania, miłości, siły, przywództwa. Znaczeń i teorii jest wiele. Jedno jest pewne. Czerwone szpilki to ponadczasowy model obuwia, który powinien znaleźć się w każdej damskiej szafie. Niekoniecznie musisz szukać szpilek prosto od Louboutina. Obecnie w wielu dobrych firmach obuwniczych znajdziemy oryginalne i naprawdę zachwycające modele butów, przypominające te z modowych wybiegów. Nawet nie musimy fatygować się do sklepów, możemy kupić gustowne buty nawet w sklepie internetowym. (na przykład czerwone szpilki z delikatną ozdobą marki KULIG).

Louboutin oprócz czerwieni zachęca kobiety także do noszenia koloru nude – i to kobiety o każdym kolorze skóry. Projektant szczególnie upodobał sobie połączenie koloru nude z czerwienią, dlatego czerwoną podeszwę znajdziemy także w cielistym kolorze szpilek.


3. Połysk lakieru

Często zadajemy sobie pytanie, czy lakierowane szpilki są wciąż modne, czy nie są dość pospolite oraz czy powinniśmy je mieć. Christian Louboutin nawet by się nie zastanawiał. Znajdziemy mnóstwo lakierowanych butów marki Louboutin w różnorodnych kolorach i modelach. Lakierowane buty ożywioną nawet najbardziej smutne stylizacje i dodadzą im szyku oraz elegancji. Pamiętaj tylko, że połysk jest już ozdobą samą w sobie. Także w tym sezonie lakierowane szpiki podbijały wybiegi. Dlatego, jeśli wciąż się zastanawiasz, posłuchaj rady obuwniczego guru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *