4 sposoby na rodzinną integrację

W dzisiejszych czasach każdy z nas jest zagoniony swoimi zadaniami. Przez co rodzinne więzi stają się coraz słabsze. Czas to zmienić! Przedstawiamy 4 sposoby na rodzinną integrację przez zabawę!

 

Gry planszowe

Tutaj możemy skorzystać ze słynnego chińczyka, czy grzybobrania. To takie podstawowe wersje gier, które zna każdy z nas. Jednak pamiętajmy o tym, że grę należy dobrać odpowiednio do wieku dziecka. Dzisiaj jest ogromny wybór różnorodnych gier planszowych rozwijających wiedzę i myślenie strategiczne. Dlatego warto przejść się po sklepach lub poszukać w Internecie jakiś ciekawych gier planszowych, z których będzie miała ubaw cała rodzina. Ciekawym przykładem jest gra Monopoly, cieszy się ogromną popularnością do dziś i zyskała wiele różnych wersji.

Gry stołowe

Piłkarzyki to idealna wersja dla rodziny, która wiernie kibicuje naszej reprezentacji. Dzięki stołowi do gry w piłkarzyki wspólna, gorąca i pełna emocji rozrywka jest gwarantowana. Każdy mecz wzbudza ogromną radość. Przy takim stole mogą grać dorośli z dziećmi w wieku szkolnym. To idealny sposób na wspólną grę ojca z synem. W sklepie Hop-sport.pl znajdziecie stoły do piłkarzyków w różnych rozmiarach i kolorach. Warto zerknąć na ich propozycje. Ciekawym rozwiązaniem, jednak już zdecydowanie droższym są stoły do cymbergaja. W tę grę również można grać godzinami.

Wspólne terenowe wycieczki

Wspólne wycieczki również integrują rodzinę. I nie mówimy tutaj zaraz o wielkich podróżach w ciepłe kraje, w góry, czy nad morze. Chodzi nam tutaj raczej o wspólne zwiedzanie okolicy np. na rowerach. W każdym mieście, a nawet na wsi jest mnóstwo ciekawych i pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Na taką mini podróż wiosną, czy latem warto zabrać ze sobą prowiant i koc. Piknik na łonie natury każdy z nas będzie świetnie wspominał.

Rodzinne kalambury

To sposób na rodzinną zabawę bez konieczności zakupu jakichkolwiek gier. Tutaj musimy tylko poruszyć naszą wyobraźnię i postarać się przekazać znane przysłowie, postać lub znany tytuł filmu bez konieczności używania słów. Porozumiewamy się tylko na migi lub wspomagamy się rysunkiem. Wspólna gra świetnie zintegruje całą rodzinę i będziemy mieli przy tym bardzo dużo zabawy.

Który sposób wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *