5 najlepszych technik koloryzacji 3D – jakie są

W ostatnim czasie koloryzacja 3D zyskuje coraz większą popularność. I nie bez powodu. To doskonały zabieg, który polega na farbowaniu włosów w taki sposób, iż sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych. Innymi słowy, poprzez odpowiedni dobór farby można spodziewać się, iż wizualnie włosy będą miały większą objętość. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na taką koloryzację.

Koloryzacja 3D – na czym polega?

Koloryzacja włosów 3D jest coraz częściej świadczoną usługą w salonach fryzjerskich. Polega na wykorzystaniu najczęściej kilku kolorów farby, co sprawia, że włosy wyglądają na bardziej przestrzenne. Wszystko dzięki delikatnym i subtelnym przejściom kolorystycznym, które sprawiają, iż włosy wyglądają nie tylko na piękne, ale również naturalne. Dodatkowo, to doskonały sposób na to, aby odmłodzić swój wygląd. Interesuje Cię koloryzacja włosów? Jak zrobić taką koloryzację, by przyniosła zamierzony efekt? Oto kilka, sprawdzonych sposobów!

5 najlepszych technik koloryzacji 3D

Koloryzacja 3D musi być dopasowana do koloru włosów, jak również ich tonacji. Oznacza to, że należy mieć na uwadze to, czy włosy są jasne, czy ciepłe i na tej podstawie dokonać odpowiedniego wyboru farb. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór palety barw. To zapewnia doskonały efekt. Jakie techniki koloryzacji 3D cieszą się największym zainteresowaniem?

1. Koloryzacja ton w ton

Jedną z najczęściej spotykanych koloryzacji 3D włosów, jest koloryzacja ton w ton. Na czym polega? Przede wszystkim jej zadaniem jest pogłębienie naturalnego tonu włosów, dzięki czemu te stają się bardziej przestrzenne. Jednocześnie, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia z koloryzacją 3D. Wszystko dlatego, iż ingerencja w naturalny kolor włosów jest dość ograniczona, a jednocześnie przynosi zamierzony efekt. Chodzi przede wszystkim o to, aby nadać włosów bardziej zróżnicowanych refleksów, które utrzymują się jednak w ich naturalnym tonie. Dlatego najczęściej na to rozwiązanie decydują się Panie, które bardzo lubią swój naturalny kolor. Dodatkowo, farby, które stosuje się do tego rodzaju koloryzacji pokrywają jedynie zewnętrzną część włosa, oznacza to, iż nie wnikają w jego strukturę. Natomiast efekt utrzymuje się przez około 8 tygodni.

2. Koloryzacja włosów techniką sombre

To kolejny sposób na to, aby wizualnie nadać włosom więcej objętości, jak również w delikatny sposób zmienić ich barwę. W tym przypadku na włosy działa się przede wszystkim na ich końcówkach, podczas gdy włosy u nasady pozostają nienaruszone. Tym samym, jaśniejszy kolor włosów występuje u ich nasady, dzięki czemu fryzura wygląda na bardziej naturalną. Jest to technika, którą poleca się przede wszystkim Paniom o jasnych włosach, dlatego, iż łatwiej jest przyciemnić w ich przypadku wyłącznie końcówki.

3. Koloryzacja włosów techniką ombre

Technika koloryzacji 3D ombre jest zbliżona do sombre. W tym jednak przypadku włosy są ciemniejsze u nasady, a jaśniejsze przy końcówkach. Również w tym przypadku przejścia kolorystyczne są bardziej intensywne i widocznie, niż w przypadku sombre.

4. Koloryzacja włosów 3D techniką Ecaille

W tym przypadku koloryzacja włosów ma charakter nieregularnych pasemek, co nadaje im bardziej trójwymiarowego wyglądu. W tym celu wykorzystuje się farbę jaśniejszą o kilka tonów od naturalnego koloru włosów. Dlatego różnica w kolorach pomiędzy włosami farbowanymi, a naturalnymi jest również bardziej intensywna. W tej technice bardzo ważny jest wybór kolorów, który ogranicza się wyłącznie do barw takich, jak karmelowa, miodowa, mahoniowa i czekoladowa. Istotne jest także samo rozłożenie kolorów na włosach. Najjaśniejsze tony znajdują się na pasemkach wokół twarzy, co również rozjaśnia cerę, natomiast najciemniejsze z tyłu głowy. To doskonała koloryzacja dla osób, którym marzy się przestrzenna, trójwymiarowa fryzura. Dodatkowo, to świetny sposób na podkreślenie koloru oczu.

5. Koloryzacja 3D brond

W tym przypadku nazwa pochodzi od połączenia dwóch kolorów, czyli brązowego i blondu. Głównym celem tego zabiegu stylistycznego jest rozjaśnienie twarzy. Jest to możliwe, dzięki temu, iż podczas farbowania zmniejsza się różnicę tonalną w odcieniach twarzy oraz włosów. Jednocześnie, technika ta pozwala uzyskać bardziej przestrzenny kolor włosów.

To technika, która najlepiej komponuje się z lekko pofalowanymi, dłuższymi włosami. Dla osób, którym zależy uzyskanie jak najbardziej naturalnego koloru, zaleca się wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Dlaczego koloryzacja 3D jest tak popularna?

Koloryzacja 3D na krótkich włosach jest również możliwa. Dlatego obecnie cieszy się taką popularnością. Zarówno Panie z dłuższymi włosami, jak również krótszymi mogą z niej korzystać. W zależności od ich długości i koloru, dobiera się odpowiednią technikę. Istotne jest także to, na ile zależy Ci na tym, aby finalny efekt bazował jak najbardziej na naturalnym kolorze Twoich włosów.

Bez wątpienia jednak koloryzacja 3D to doskonały sposób na to, aby wizualnie zwiększyć objętość włosów. Dlatego na ten zabieg decyduje się także wiele celebrytek. W końcu efekt potrafi zwalić z nóg i świetnie prezentuje się w obiektywie kamery. Wszystko poprzez zastosowanie odpowiedniej mieszanki kolorów, jak też właściwe pofarbowanie poszczególnych pasm włosów.

Głównym celem tej stylizacji jest stworzenie różnic tonalnych pomiędzy poszczególnymi pasmami. Dlatego, jeśli poszukujesz odświeżenia w swoim wyglądzie, a jednocześnie, jeśli chcesz odmłodzić swój wygląd, jak również uzyskać efekt bardzo naturalny, koloryzacja 3D to doskonały sposób do tego celu. Aby przeprowadzić tego rodzaju zabieg, najlepiej jest umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim. Specjalista na pewno w precyzyjny sposób dobierze odpowiednią paletę barw, która będzie komponować się z Twoim naturalnym kolorem włosów, jak równie cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *