6 ciekawostek o penisie, o których nie miałaś pojęcia

Są takie zakamarki ludzkiego ciała, na temat których niewiele się mówi, a jeśli już, to w utartych i często stereotypowych schematach. Tymczasem można inaczej. Tym razem rzecz o penisie, i to wcale nie taka wiadoma. Właściwie aż 10 rzeczy, o których zapewne nie miałaś pojęcia.

 

1. Kto ma najdłuższego penisa na świecie?

Do niedawna rekord ten należał do aktora Jonaha Falcona (34,2 cm). Okazało się jednak, że w Meksyku mieszka niejaki Roberto Esquivel Cabrera, obdarzony dużo dłuższym przyrodzeniem. Ten pięćdziesięciolatek może poszczycić się bowiem aż 48 centymetrowym penisem w stanie spoczynku (!). Taki rozmiar sprawia mu co prawda więcej problemów, niż przyjemności, jednak mimo to nie chce poddać się operacji. Wciąż szuka miłości swojego życia. Roberto, jesteśmy z Tobą!

2. Jaka jest długość przeciętnego polskiego członka?

Otóż, w stanie spoczynku to 8-9 cm, natomiast we wzwodzie – 11-12 cm. Na tle innych krajów, w tym również europejskich, jest to średni wynik. Kraje takie, jak Norwegia, Holandia, Czechy, Włochy, Irlandia, Węgry, Niemcy, Francja, Finlandia są przed nami z 14-15 cm, a nawet 16 cm we wzwodzie.

3. Czy podczas seksu można „złamać” penisa?

Okazuje się, że niestety tak, choć są to raczej rzadkie przypadki. Ponieważ penis nie ma kości, złamanie to przebiega nieco inaczej, niż w przypadku np. nogi, czy ręki – tutaj dochodzi do uszkodzenia ciała jamistego, w wyniku czego słyszalny jest odgłos pęknięcia lub trzasku. Co może prowadzić do takiej sytuacji? Najczęściej są to zbyt, nazwijmy to, „akrobatyczne” pozycje seksualne, prowadzące do zbytniego wygięcia penisa.

4. Skąd wywodzi się nazwa penis?

Słowo to pochodzi z łaciny i oznacza „ogon”. Zaczęło być używane za czasów Cycerona. Zamiennie mówiono na niego „fallus”, co w przekładzie z łaciny oznaczało puchnąć.

5. Czy możliwe jest skuteczne wydłużenie penisa?

Jest to możliwe. Obecnie miejsce kosztownych operacji chirurgicznych oraz nieco przestarzałych już metod, takich, jak pompki do penisa zajmują preparaty nowej generacji, zdolne do przedłużania penisa bez uczucia bólu, w zaciszu domowym. Jednym z nich jest Penirium – tabletki zwiększające napływ krwi do penisa oraz rozszerzające ciała jamiste, dzięki czemu wpływają pozytywnie na rozmiar członka, ale też np. na regenerację po stosunku, czy poprawę sprawności seksualnej.

6. Ile kalorii zawiera łyżeczka męskiego nasienia?

Sperma to w 90% płyn złożony z kilkunastu elementów. Główny z nich to białko, cukry (fruktoza i glukoza), mikroskładniki (sód, potas, wapń, magnez, cynk). Nie jest to substancja wysokokaloryczna, bowiem jedna łyżeczka zawiera poniżej 10 kcal.

Także…korzystajcie z tej wiedzy i dzielcie się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *