Biustonosz dla kobiet o dużym biuście

Duży biust u kobiety jest zazwyczaj powodem do dumy i przyczyną męskiego, dyskretnego zainteresowania. Niestety, niewiele kobiet z dużym biustem zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest dobrze dobrany biustonosz.

 

 

Duże rozmiary staników są popularne, jednakże rzadko kiedyś dobierane odpowiednio do potrzeb kobiecej sylwetki. Jak więc wybierać biustonosz w dużym rozmiarze?

Biust w dużym rozmiarze może być przyczyną kłopotów zdrowotnych, zarówno tych wynikających z ciężaru, który stanowi, jak również i tych biorących się z nieprawidłowo dobranej bielizny. Często kobiety nie wiedzą, na co zwracać uwagę, jeśli chodzi o biustonosze – duże rozmiary piersi wymagają natomiast jeszcze bardziej świadomego dobierania stanika. Dobrze jest więc swoje pierwsze, świadomie kupione staniki wybierać wraz z brafitterką, która podpowie, na co zwracać uwagę. A tymczasem poniżej znajduje się kilka wskazówek co do odpowiedniego biustonosza.

Dobra miseczka

Dobra miseczka powinna cechować wszystkie biustonosze – duże rozmiary nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Istotne jest, aby miseczka dobrze podtrzymywała biust, co jest możliwe przede wszystkim w przypadku, gdy jest ona sztywna. Co więcej, warto zwracać uwagę na to, aby miseczka nie była zbyt mała – po wzięciu piersi w dłoń i zagarnięciu jej powinna ona zajmować całą miseczkę i nigdzie nie wychodzić.

Odpowiedni obwód

Duży rozmiar biustu nie zawsze idzie w parze z dużym obwodem klatki piersiowej. Idealnie dobrane biustonosze, a także mniejszych, cechuje to, że środkowa część łącząca miseczki dokładnie przylega do klatki piersiowej, powodując, że piersi są rozdzielone i umieszczone równo na swoich miejscach. Co więcej, dobrze dopasowany obwód nie powoduje śladów na skórze czy dyskomfortu podczas noszenia, za to przejmuje większość ciężaru biustu, dzięki czemu odciążone są ramiona oraz kręgosłup.

Wygodne ramiączka

Istotne są również dobrze dopasowane ramiączka biustonosza – duże rozmiary piersi wymagają szerszych ramiączek, głównie ze względu na większe obciążenie stanika. Ramiączka nadal jednak nie powinny wywoływać poczucia bólu czy nie mogą powodować obtarć i zaczerwienienia na skórze.

Pasujące fiszbiny

Fiszbiny są bardzo istotne, bo to one układają na klatce piersiowej biustonosz. Duże rozmiary staników powinny być podobnie zbudowane jak te mniejsze. Fiszbiny z zewnętrznych stron powinny kierować się końcami w stronę pach, zaś pod biustem nie mogą powodować ucisku bezpośrednio na pierś. Co więcej, piersi nie powinny również wychodzić bokiem, między ciałem a fiszbinami.

Jeden komentarz

  1. nawet najlepsze rady w praktyce mogę wiele nie dać i nasz biustonosz jest źle dobrany. Uważam, że każdą z nas powinna zająć sie profesjonalna braffiterka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *