Botoks – najlepszy sposób na zmarszczki

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. Dzięki nim możemy znacznie poprawić wygląd naszej twarzy i ciała. Jedną z ciekawszych propozycji jest wykorzystanie toksyny botulinowej typu A, która wstrzykiwana w zmarszczki wypełnia je i tym samym stają się one niewidoczne. Botoks, bo to o nim mowa jest niezwykle skuteczny oraz bezinwazyjny, dlatego też stał się tak popularny, a także zyskał miliony miłośników na całym świecie.

 

Działanie botoksu

 

Preparat ten wstrzykiwany jest w odpowiednie mięśnie twarzy, dzięki niemu wypełniane zostają zmarszczki, natomiast okolica twarzy pozostaje nietknięta. Warto podkreślić, że efekt utrzymuje się nawet sześć miesięcy po zastosowaniu zabiegu. Jest więc długotrwały i całkowicie bezpieczny. Botoks wprowadzany jest w okolicę zmarszczek mimicznych przez profesjonalnego lekarza. Dzięki temu mięśnie nie skurczają się tak intensywnie, rozluźniają się, ponieważ preparat ten działa na komórki nerwowe. W trakcie działania, botoks powoduje, że twarz wygląda bardzo świeżo, naturalnie oraz promiennie. W tym samym czasie mięśnie twarzy odpoczywają.

 

Przed zabiegiem

 

Zanim zdecydujemy się na zabieg, musimy porozmawiać z lekarzem. Po przeprowadzeniu specjalnego wywiadu, możliwe będzie ułożenie grafiku kolejnych zabiegów. Następnie wyznacza się miejsca na twarzy, które mają zostać poddane zabiegowi. Należy więc w miejsca te podać botoks śródskórnie, przy pomocy cienkiej igły. Sam proces zabiegowy jest niezwykle prosty oraz szybki, trwa od zaledwie kilkanaście minut. Stosowanie go zalicza się do najprostszych oraz najbardziej bezinwazyjnych metod, ponieważ nie zostawia on prawie żadnych śladów na twarzy. Zabieg z wykorzystanie botoksu jest zabiegiem niechirurgicznym.

 

Warto także podkreślić, że zabieg jest bezbolesny, dlatego też nie korzysta się z żadnych środków znieczulających. Wyczuwalne jest jedynie lekkie nakłucie. Nie sprawia ono jednak problemu większości klientów stosujących botoks. Gdy jednak z zabiegu skorzystać chcą osoby bardzo wrażliwe na ból, mogą oczywiście skorzystać z kremu znieczulającego bezpośrednio przed wstrzyknięciem botoksu. Zaraz po zabiegu można wrócić do codzienności. Czasem zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zazwyczaj ustępuje po godzinie.

 

Po zabiegu warto zrezygnować z solarium, sauny a także z innych zabiegów medycyny estetycznej, które np. wykorzystują fale radiowe, wysoką podczerwień, czy także laser.

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z Esteticon, firmą zajmującą się przeprowadzaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *