Czy lifting twarzy za pomocą nici jest bolesny?

Jędrność i napięcie skóry zależy od włókien kolagenowych oraz elastyny. Pierwsze oznaki wiotczenia da się zauważyć już po 30 roku życia, a z wiekiem problem opadającej skóry staje się coraz bardziej dotkliwy. Nowym sposobem walki ze starzejącą się cerą jest lifting twarzy za pomocą nici.

Jak działają nici liftingujące?

Chirurgiczny lifting to operacja plastyczna, podczas której naciąga się obwisłą skórę oraz usuwa jej nadmiar. Nici liftingujące dają podobny efekt, ale są mniej inwazyjną metodą. Nici są wprowadzane pod skórę i umieszczane w taki sposób, aby powstało rusztowanie podnoszące skórę. Dodatkowo pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne tkanek, co pozytywnie wpływa na jędrność, poziom nawilżenia oraz napięcie skóry.

Nici liftingujące mogą być z haczykami lub bez. Haczyki tworzą ukośne krawędzie i wzmacniają przyczepność nici do tkanek. W niciach PDO nie ma haczyków – nici są wykonane z mocnego, syntetycznego włókna, które wspomaga produkcję kolagenu i syntezę elastyny. Nici ograniczają częściowo działanie mięśni mimicznych twarzy, ale nie w takim stopniu jak botoks, dzięki czemu twarz po zabiegu prezentuje się bardziej naturalnie.

Wszczepione pod skórę nici ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, jednak ich odmładzające działanie utrzymuje się dłużej, przez około dwa lata. Nici służą przede wszystkim do podnoszenia skóry twarzy, głównie w okolicy żuchwy, na policzkach, czole, linii brwi. Zabieg można wykonać m.in. w Innovation Clinic.

Czy zabieg z użyciem nici liftingujących boli?

Zabieg trwa około 30-60 minut i jest wykonywany przez lekarza. Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Nici są wprowadzane pod skórę pojedynczo przy pomocy igieł. Następnie wyjmuje się igły, a nici zostają, tworząc siatkę podtrzymującą skórę. Zabieg nie jest bolesny, można jedynie czuć niewielki dyskomfort w momencie nakłuwania igłą. Po liftingu koniecznie należy się stosować do zaleceń lekarza.

Rekonwalescencja jest mało problematyczna i zazwyczaj już po około trzech tygodniach można wrócić do normalnej aktywności. Przeciwwskazaniem do liftingu z użyciem nici jest ciąża, choroba nowotworowa, choroby skóry, otwarte rany na skórze, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *