Czy można sprzedać włosy? Jak, gdzie i za ile?

W ostatnim czasie coraz szerszym zainteresowaniem cieszy się sprzedaż włosów. I bynajmniej, nie wynika to z chęci stworzenia biznesu z własnych włosów, wszak te powinny mieć długość minimum 20 centymetrów, by nadawać się do sprzedaży. Sprzedaż włosów związana jest raczej ze szczytnym celem, który tak naprawdę pozwala nieść pomoc wielu osobom, które nie mają możliwości cieszyć się bujnymi włosami lub całkowicie je utraciły, chociażby w wyniki chemioterapii.

Sprzedaż włosów – kto to może zrobić?

Sprzedawanie włosów dotyczy zarówno kobiet, jak również mężczyzn, nie ma tutaj podziału, ani różnić. Istotna jest jednak sama kondycja włosów, jak również ich długość. W szczególności wiele kobiet zapuszcza swoje włosy latami, czasem jednak decydują się na drastyczną zmianę ich długości. Wynika to chociażby z braku wystarczającej ilości czasu, jaką włosy potrzebują, by utrzymać się w dobrej formie. W końcu niezbędna jest regularna pielęgnacja, jak również długie włosy po prostu zajmują więcej czasu podczas czynności mycia, czy suszenia.

Dlatego wielu kobietom łatwiej jest rozstać się ze swoimi włosami wiedząc, że sprzedaż włosów związana jest także z niesieniem pomocy innym osobom. A dodatkowo, można przy okazji na tym zarobić. Dlatego jest to szczególnie korzystne rozwiązanie. Można powiedzieć, że włosy otrzymają drugie życie.

Rodzaje włosów, które możesz sprzedać

Jeśli chodzi o samą sprzedaż włosów, poszczególne punkty, które zajmują się kupnem włosów i produkcją peruk mają swoją politykę. Dlatego to, jakiego rodzaju włosy na sprzedaż są dopuszczalne przez konkretny punkt, to częściowo kwestia indywidualna. Śmiało można jednak powiedzieć, jakiego rodzaju włosy cieszą się najwyższymi cenami, a co za tym idzie, także zainteresowaniem.

Przede wszystkim najwyższe ceny osiągają włosy dziecięce. Wszystko dlatego, że są najbardziej naturalne, jednocześnie najczęściej są bardzo mocne, lśniące i sprężyste. Wiele skupuj oferuje możliwość kupna także włosów farbowanych, co dotyczy przede wszystkim osób dorosłych, czy młodzieży. W tym przypadku jednak cena jest nieco niższa, niż za naturalne włosy. Istotne jest także, że włosy farbowane muszą posiadać określoną długość, która wynosi około 20-30 centymetrów. Istotna jest także ich tonacja. Włosy powinny być utrzymane w chłodnych tonach. Wszystko dlatego, że chłodna tonacja włosów pasuje zarówno do jasnej karnacji, jak również ciepłej, co sprawia, iż tego rodzaju peruki są po prostu uniwersalne.

Bardzo ważne jest także, iż włosy nie mogą być mocno wycieniowanie. Wszystko dlatego, że sprawia to, iż długość kitki wydaje się optycznie mniejsza. Firmy, które zajmują się kupnem włosów nieprzychylnym wzrokiem patrzą również na włosy z rozdwojonymi końcówkami. Nie można natomiast sprzedaż włosów, które były poddawane zabiegom chemicznym lub innym, intensywnym kuracjom, czy pielęgnacji.

Na co należy zwrócić uwagę podczas sprzedaży włosów?

Istotne jest to, w jaki sposób i w jakim stanie włosy zostaną przesłane. Oznacza to, iż nie mogą mieć one kołtunów. Takie włosy są automatycznie odrzucane. Drugim aspektem jest ich ułożenie w kitce. Oznacza to, że wszystkie włosy muszą być ułożone w jednym kierunku. Oczywistym jest, że sprzedawane włosy muszą należeć tylko do jednej osoby, nie ma możliwości sprzedaży włosów zmieszanych, które pochodzą od dwóch i więcej osób.

Sprzedane włosy – jak je obciąć?

Jeśli ktoś planuje sprzedaż włosów, musi pamiętać, iż powinny być obcięte w odpowiedni sposób. Dlatego warto zorientować się, czy salon fryzjerski, który planuje się odwiedzić w celu obcięcia włosów, posiada doświadczenie w tego rodzaju realizacjach. Niestety, ale tutaj nie ma miejsca na błędy i drugiej szansy nie będzie, a źle obcięte włosy zostaną odrzucone przez firmę, która zajmuje się ich skupem.

Jeszcze przed obcięciem, włosy powinny być w odpowiedni sposób przygotowane. Dlatego należy:

  • W przypadku rozdwojonych końcówek, należy je w pierwszej kolejności obciąć, to sprawi, iż cena włosów będzie wyższa

  • Włosy najlepiej jest dwukrotnie umyć, stosując przy tym jak najbardziej naturalny i łagodny szampon

  • Bardzo ważny jest proces suszenia: nie korzystaj z suszarki, zamiast tego użyj miękkiego ręcznika, by odcisnąć włosy z nadmiaru wody, a następnie poczekaj, aż same wyschną

  • Powoli rozczesz włosy. Delikatnie, od końcówek, przechodź w stronę nasady włosa

Jeśli chodzi o samo ścięcie włosów, najlepiej jest także przestrzegać konkretnych wytycznych, które sprawią, że włosy będą się lepiej prezentować i okażą się cennym nabytkiem dla firmy zajmującej się ich skupem.

Przede wszystkim włosy należy podzielić na pasma – od 5 do 20. To sprawi, że włosy będą mogły być obcięte bliżej nasady. Wydzielone pasma należy następnie bardo dobrze związać gumką. Gdy to już jest zrobione, należy przejść do plecenia warkoczyków z każdego pasma. Gdy warkoczyki są gotowe, należy związać włosy gumką także w okolicach ich nasady. W tym przypadku warto zastosować inny kolor gumki, aby było wiadome, w którym kierunku włosy rosną. Następnie można przejść do cięcia, do którego należy wykorzystać nożyczki. Cięcie wykonuje się około 3 centymetry powyżej gumki.

Warto także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu włosów. Każde pasmo najlepiej jest zawinąć w bezzapachowy ręcznik. Doskonale sprawdzi się ten papierowy. Warto pamiętać, że przed sprzedażą włosów, każde pasmo należy ułożyć w tym samym kierunku.

Za ile można sprzedać włosy?

Ceny włosów są bardzo różne. Wycena jest zawsze indywidualna i zależy od kondycji włosów, jak również ich jakości. Największym uznaniem cieszą się naturalne włosy, oznacza to również, iż takie, które nie były farbowane. Im większa ingerencja w naturalną strukturę włosa, tym cena jest niższa. Dodatkowo, ceny mogą się różnić w zależności od samej długości włosów, jak również ich gęstości. O ile istnieje możliwość sprzedaży włosów farbowanych, najczęściej jasnych, które są utrzymane w chłodnych tonacjach, o tyle w ich przypadku cena również jest niższa. Dlatego rozstrzał jest dość spory, ponieważ ceny mogą wynosić od kilku tysięcy złotych do kilkuset.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *