Czy warto stosować ekologiczne kosmetyki?

Kosmetyki ekologiczne charakteryzują się składnikami pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Swoje właściwości zawdzięczają wyciągom z roślin, ekstraktom ziołowym oraz naturalnym, zimno tłoczonym olejom i masłom. Dlaczego warto stosować naturalną pielęgnację i kosmetyki ekologiczne?

Ekologiczna pielęgnacja twarzy i ciała

Naturalne wyciągi z roślin w kosmetykach do pielęgnacji twarzy pomagają w regeneracji i odbudowie delikatnej skóry. Współpracują z nią, odżywiając ją i pobudzając jej regenerację. Brak substancji chemicznych powoduje, że skóra nie jest podrażniona, przesuszona oraz obciążona sztucznymi dodatkami. Kosmetyki ekologiczne mają lekką, dobrze wchłaniającą się formułę i nie pozostawiają tłustego filmu. Roślinne i ziołowe ekstrakty użyte w żelach i mleczkach oczyszczających usuwają zanieczyszczenia i resztki makijażu, nie powodując przy tym podrażnień i przesuszenia skóry. Delikatne nuty zapachowe ekologicznych kosmetyków wprowadzają w stan odprężenia – nie są tak przytłaczające, jak sztucznie preparowane zapachy.

Wpływ na planetę

Ekologiczne kosmetyki mają pozytywny wpływ na planetę. Biodegradowalne składniki tych kosmetyków nie mają złego wpływu na środowisko – przykładem mogą być popularne peelingi. Sztuczne, plastikowe kuleczki ścierające martwy naskórek nie ulegają rozkładowi, dlatego jeśli dbamy o środowisko, warto wybierać naturalne peelingi enzymatyczne, które nie zaśmiecają rzek i morza. Warto też podkreślić, że składniki ekologicznych kosmetyków posiadają certyfikaty potwierdzające pochodzenie z upraw ekologicznych.

Kto może stosować kosmetyki ekologiczne?

Osoby mające wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień, wiedzą, ile czasu zajmuje odbudowanie płaszcza lipidowego. Czasami wystarczy jeden sztuczny składnik w kosmetyku, by skóra stała się szorstka i zareagowała uczuleniem. Dla takich osób kosmetyki ekologiczne są najlepszym wyborem. Docenią je także alergicy, u których substancje chemiczne w kremach, żelach myjących czy balsamach do ciała mogą nasilić chorobę skóry. Osoby posiadające problematyczną skórę, stosując kosmetyki ekologiczne zawierające roślinne wyciągi, przyniosą cerze wyciszenie stanów zapalnych. Szeroka oferta kosmetyków Sylveco jest doskonałym rozwiązaniem na powyższe dolegliwości.

Kosmetyki ekologiczne są odpowiedzią na potrzeby każdego, kto chce cieszyć się zdrową i promienną skórą i komu nie jest obojętny stan planety. Każdy, kto stara się żyć ekologicznie, powinien zadbać o to, jakich kosmetyków używa i czy ich składniki są dobre dla Ziemi. Z takich wyborów będzie zadowolona skóra twarzy i ciała, która zyska gęstość i elastyczność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *