Dlaczego nie wyobrażamy sobie życia bez kawy?

Zdecydowana większość osób, która pije kawę regularnie, nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niej życia. Oczywiście, nie jest tak, że kawa jest niezastąpiona, ale prawda jest taka, że żaden z napojów mających na celu dodanie energii, nie daje tyle przyjemności z jego picia, co kawa!

 

Poza tym, dlaczego mielibyśmy z niej rezygnować, skoro jej picie sprawia nam tyle przyjemności!

Za co tak kochamy kawę?

Kawę kochamy nie tylko za jej niepowtarzalny, jakże charakterystyczny smak, nie tylko za to, że pomaga stanąć wczesnym rankiem na nogi… Wyjątkowy aromat, który rozchodzi się po całym pomieszczeniu w czasie jej przygotowywania, jest wprost nie do opisania.

W zupełnie magiczny sposób z jednej strony dodaje energii, gdy jest to potrzebne, a z drugiej strony chwila z filiżanką kawy uspokaja i wprawia w dobry nastrój. Pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu, sprawia, że wszystkie spotkania, od biznesowych, rodzinnych, po te całkowicie intymne, nabierają zupełnie innego, niezwykłego wymiaru…Czas wstawać!

Oto zdecydowanie najbardziej powszechny powód uwielbienia kawy przez całe miliony ludzi na świecie. Potrzebna jest o każdej porze roku, ale jesienią i zimą, gdy pogoda za oknem wcale nie zachęca do wyjścia, jest nieocenionym sprzymierzeńcem! Wystarczy poczuć jej aromat, zrobić pierwszy niewielki łyk, a już poprawia się samopoczucie.

Najlepszy współpracownik…

Nikt i nic nie pomoże w pracy lepiej niż kawa! Kiedy po kilku godzinach pracy odnotowujemy spadek energii i chęci do wykonywania kolejnych zawodowych obowiązków, wystarczy aromatyczna kawa i wszystko znowu jawi się jakby w jaśniejszych kolorach. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Kawa dodaje energii, dzięki której możemy wytrwać do końca zmiany.

Czas na relaks

Kawa to absolutnie najlepszy towarzysz długich zimowych wieczorów przy kominku czy przyjemnych letnich popołudni na tarasie. Popijając każdy kolejny łyk kawy, można w spokoju przemyśleć kilka rzeczy, poczytać dobrą książkę czy po prostu obejrzeć dobry film.

Niezastąpiona w czasie rodzinnych spotkań

Na żadnym rodzinnym czy innym towarzyskim spotkaniu nie może zabraknąć kawy. Wyjątkowo dobrze komponuje się ona z wszelkiego rodzaju słodkimi deserami i przekąskami. Pozwala na relaks w rodzinnym gronie, a tym nieco już zmęczonym uczestnikom spotkania dodaje energii i poprawia humor.

Kawa – prezent idealny!

Nie wyobrażamy sobie życia bez kawy także dlatego, że jest ona pewnego rodzaju uniwersalnym prezentem. Kiedy zastanawiamy się, co kupić komuś niekoniecznie bliskiemu, przykładowo szefowi czy współpracownikom z okazji świąt lub urodzin, warto sięgnąć właśnie po kawę. Nie jest to prezent zbyt drogi, dlatego nie zawstydza obdarowanego i nie musi on czuć się zobowiązany.

Nie jest to także prezent niestosowny, intymny jak perfumy czy bielizna (oczywiście, w odniesieniu do wyżej wspomnianego szefa etc.), nie nasuwa zatem żadnych nieprzyzwoitych skojarzeń. Jest to natomiast podarunek jak najbardziej gustowny. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jaką kawę dana osoba pija w domu, czy ma przykładowo ekspres lub młynek do kawy czy też kupuje kawę rozpuszczalną bądź mieloną. Dodatkowo, można zadbać o właściwą oprawę upominku i prezent idealny gotowy!

Naturalnie, kawa jest tak samo doskonałym prezentem dla osób nam bliskich. Jeśli mamy w rodzinie czy wśród najbliższych znajomych prawdziwych miłośników kawy, bez wątpienia będzie to praktyczny prezent, który sprawi wiele radości.

Kawa wyzwala… kreatywność!

Żaden inny napój nie daje tak ogromnych możliwości do eksperymentowania i świetnej zabawy! Kawa z owocami świeżymi, suszonymi, w syropie? Dlaczego nie?! Kawa z przyprawami? Pewnie! Dla dorosłych kawa z… alkoholem? Idealne, rozgrzewające połączenie na szare, zimowe dni i wieczory! A do tego całe mnóstwo najróżniejszych ciast, ciasteczek, tortów, lodów i innych deserów, które można przygotować właśnie na bazie kawy.

Jeśli raz spróbujemy nieco poeksperymentować z kawą i wykorzystamy do tego choćby najprostszy przepis, bez wątpienia to pokochamy. Tak na dobrą sprawę, nie istnieje ryzyko zepsucia smaku kawy, jeśli tylko będziemy trzymać się sprawdzonego przepisu, albo też będziemy samodzielnie eksperymentować w granicach rozsądku. Kawa ma to do siebie, że pasuje niemal do wszystkiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *