Dlaczego warto wybrać skórzane etui na telefon?

Nie przez przypadek skóra cieszy się aż takim powodzeniem w różnych dziedzinach przemysłu. Opiera się na niej duża część rynku odzieżowego i galanteryjnego. Dotyczy to także różnorodnych dodatków takich jak: portfele, wizytowniki czy oprawy do kalendarzy. Bardzo popularne są zwłaszcza skórzane etui na telefon. Dlaczego ten rodzaj ochrony komórki jest tak popularny i jakie są jego największego zalety? 

Zalety skóry

Skóra nie tylko jest bardzo lekka i przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim bardzo wytrzymała. Wielką zaletą jest jej naturalność, oczywiście jeśli nie kupimy jej syntetycznej odmiany. Skórzane etui na telefon nie powoduje np. uczuleń względem tych wykonanych z tworzyw sztucznych. To bardzo ważne dla osób, które są mało odporne na różne alergeny.

Nie trzeba koniecznie kupować skóry naturalnej. Istnieją imitacje w postaci wersji ekologicznej, które tylko minimalnie różnią się od skór tradycyjnych. Etui na telefon wciąż będzie bardzo wytrzymałe, a miękkość zapewni amortyzację przy spadku z wysokości. Wszystko dzięki odpornej na zniszczenia tkaninie poliestrowej. Dużą zaletą jest też odrobinę mniejsza cena. Trzeba jednak przyznać, że na rynku jest też mnóstwo tanich skórzanych etui na telefon w wersji naturalnej.

Rodzaje skórzanych etui na telefon

Wytrzymałość i wygląd skórzanych etui na telefon jest zależna od konkretnego rodzaju skóry. Najczęściej spotyka się wersje welurowe i nubukowe, choć można ich znaleźć znacznie więcej. Skóra nubukowa odznacza się miłą w dotyku fakturą oraz wyraźną kolorystyką. Częściej używa się skór welurowych, co jest częstą regułą przy wyrobie galanterii. Dzięki odpowiedniemu lakierowaniu skóra ma połyskującą i ładną powierzchnię. Wygląda znacznie bardziej elegancko niż inne rodzaje etui.

Wiele osób woli używać skór licowanych, gdzie powierzchnia jest pokrywana woskiem lub substancjami konserwującymi. Takie etui jest zazwyczaj dużo bardziej odporne na wilgoć i dodatkowe zabrudzenia. Nie zabraknie także modeli z wielu skór używanych jednocześnie.

Jakie skórzane etui wybrać dla siebie?

Skórzane etui na telefon należy dobrać pod swoje preferencje i potrzeby na co dzień. Występują w bardzo różnych kolorach, od ciemnych do jasnych. Można spotkać nawet specjalnie barwienie na złoto. Istnieją także wersje mniej lub bardziej funkcjonalne. Dużym ułatwieniem w zabieganym dniu mogą być specjalne kieszonki na karty lub wizytówki. Najważniejsze jednak, żeby dany model pokrywał się z konkretnym telefonem. W przypadku zbyt dużego lub małego etui korzystanie z komórki będzie znacznie utrudnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *