Farbowanie chemiczne i naturalne – jakie farby wybrać do koloryzacji włosów?

Zanim zdecydujesz się na farbowanie włosów oraz wybór konkretnej farby dowiedz się, jaka jest różnica pomiędzy koloryzacją farbą chemiczną a tą z naturalnych składników.

Farbowanie włosów nie powinno niszczyć struktury włosa, niestety często dzieje się inaczej. Po kilkukrotnym farbowaniu chemicznym powstaje problem zniszczonych włosów.

Jak działa farbowanie chemiczne?

Farbowanie chemiczne przy użyciu sztucznych substancji ingeruje w strukturę włosa. Łuski włosa otwierają się, jak szyszka, a kolor wkrada się do jego wnętrza. Podczas kolejnych koloryzacjach niestety łuski nieprawidłowo się zamykają i wtedy właśnie włosy stają się bardzo podatne na wszelakie uszkodzenia, na przykład podczas suszenia lub nawet samego mycia, a także w momencie używania kosmetyków do włosów, najczęściej tych z alkoholem w składzie. Włosy stają się matowe, suche, a ich naturalny blask znika.

Czy farbowanie chemiczne ma jakieś zalety?

Z pewnością jest to ich szeroka dostępność, ponieważ można je kupić dosłownie w każdej drogerii, perfumerii,  markecie, a także osiedlowym sklepiku. Aby pofarbować nimi włosy, wystarcza nawet 20 minut użycia farby na włosach, a całkowity czas to około 1 godziny. Farby chemiczne posiadają także większą paletę odcieni.

Więcej minusów niż plusów

Niestety koloryzacja farbami chemicznymi to zniszczone włosy, w niektórych przypadkach uratowanie włosów jest niestety niemożliwe. Farby chemiczne dość szybko tracą swój blask i intensywność koloru, dochodzą do tego alergie, na jakie jest się narażonym.

Działanie farb naturalnych

Działanie naturalnych farb do włosów jest zupełnie inne, w przypadku farb Color&Soin barwnik wnika do włosa i wiąże się z keratyną, zupełnie nie uszkadzając włosa, a wręcz odwrotnie – naturalnie odżywiając włosy! Dzięki koloryzacji naturalną farbą do włosów możesz liczyć na blask oraz ich wzmocnienie. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów lub na przykład z łupieżem, dzięki użyciu Color&Soin możesz się pozbyć kłopotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *