Idea Ludzi Słońca…

Dysharmonia w życiu jest zjawiskiem nad wyraz destruktywnym. W negatywny sposób odbija się nie tylko na samym samopoczuciu. Może prowadzić nawet do pogorszenia jakości życia. Ileż to razy zdarzy się, że zdezorientowany, zagubiony człowiek kieruje się negatywnymi emocjami, takimi jak złość, smutek, czy strach. Często zbytnie przywiązanie do negatywnych, pesymistycznych myśli jest jak klapki na oczach. Zbytnie skupienie się na problemie sprawia, że człowiek przestaje dostrzegać realne rozwiązania, a nawet nie przyjmuje do wiadomości, że mogą one istnieć.

Odnajdź harmonię w swoim życiu

Wystarczy spojrzeć na roślinność, na naturę, a nawet zmienną pogodę, by dostrzec, że wszystko to żyje ze sobą w symbiozie. Wszystko współgra, i istnieje poprzez harmonię. To harmonia pozwala na rozwój roślin, zwierząt, ale też ludzi. Tylko poprzez dążenie do głębokiej, wewnętrznej harmonii, możesz odkryć swój prawdziwy potencjał, pełniej wykorzystać życie, cieszyć się jego zaletami, urokiem i możliwościami.

Poprzez dążenie do Harmonii, do Jedności ze Światem, który Cię otacza, stajesz się jego częścią. A cały świat, w szczególności świat naturalny, dąży do tego, by poprzez współistnienie mogły się rozwijać zarówno poszczególne elementy tego świata, jak również sam Świat. Świadomość tego, że Świat jest miejscem pełnym Harmonii, jest miejscem stworzonym dla Ciebie, dla którego również Ty zostałaś stworzona, staje się dla Ciebie powodem do poczucia bezpieczeństwa. Do stabilnego, pewnego osadzenia w tym świecie, w którym wszystko współgra ze sobą.

Słońce i powrót do korzeni

Często odkrycie w sobie tej harmonii, głębokiego spokoju, rozwój duchowy i życiowy, związane są z powrotem do korzeni. A nasze korzenie sięgają o wiele głębiej, niż tylko nasze, indywidualne życie. Jesteś częścią większej Świadomości, która istnieje od dziesiątków lat, która przeżywa swoje myśli i doświadczenia i na podstawie tych doświadczeń kształtuje swój światopogląd.

Jednym z najwcześniejszych, udokumentowanych kultów, jest kult Słońca. To życiodajna energia, które daje poczucie bezpieczeństwa, ciepło dostarcza również przyjemności. To dzięki promieniom słonecznym rozwija się roślinność, naturalne środowisko, ale również w Twoim ciele produkowane są związki, pod wpływem działania promieni słonecznych, które wpływają na Twój nastrój.

Powrót do korzeni, to powrót do świadomości, jak ważnym Obiektem jest Słońce, jak kluczową rolę odgrywa w naszym życiu. Sam kult Słońca nie musi oznaczać dla Ciebie utożsamiania go z bóstwem. W dążeniu do Jedności i Harmonii istotne są wyrozumiałość, szacunek i tolerancja. Także szacunek dla innych kultur i wierzeń. Twój indywidualny rozwój, przełom duchowy, powrót do korzeni, do poczucia Jedności ze Wszechświatem i bezpieczeństwa, jest Twoją indywidualną podróżą w głąb Ciebie. Często jednak podróż ta odbywa się poprzez to, co Cię otacza. By poznać samą siebie, czasem musisz przyjrzeć się lepiej temu, co znajduje się wokół Ciebie.

Potrzeba powrotu do harmonii

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, człowiek potrzebuje powrotu do natury. Do ponownego życia w harmonii, ze światem, który go otacza. Dążenie do dominacji, czy przewagi są zjawiskami, które w miejsce Jedności wprowadzają dysfunkcję. Zaprzeczają harmonii i utrudniają do niej dążenie.

Jednak Świadomość, którą posiadasz pozwala Ci to dostrzec i zrozumieć, że to właśnie w Tobie jest źródło tej Jedności. By o tym pamiętać, a również bliżej odczuć pozytywne wibracje, możesz skorzystać z Amuletów Solarnych. Wykonany z bursztynu, od dawna stanowił ważny elementem w kulcie Słońca. Nie oznacza to, że również dla Ciebie przedmiot ten musi posiadać mistyczne właściwości. W trudnych chwilach, gdy negatywne emocje mogą prowadzić do tego, że czujesz się rozdarta, Amulet może przypomnieć Ci o Twoim dążeniu do Harmonii i Jedności.

Jeśli interesujesz się kuchnią wege, a w szczególności tym, w jaki sposób żywność wpływa na nasz organizm i w jaki sposób zatroszczyć się o ciało poprzez odpowiednią dietę, warto skorzystać z pozycji „Wege nad Wartą”. Tym bardziej, iż w książce można spotkać nie tylko same przepisy, ale porusza ona tematy o wiele głębsze, które dotyczą naszej odpowiedzialności za samych siebie, ale również za środowisko naturalne.

Artykuł powstał przy współpracy z Kościołem Ludzi Słońca*: https://ludzieslonca.pl/

*Kościół Ludzi Słońca to wspólnota dla osób, których maksymą jest dążenie do wolności. Związek wyznaniowy Ludzie Słońca jest w trakcie procesu rejestracji. Inspiracją do założenia takiego związku były materiały o kulcie solarnym, a także stale poszerzająca się wspólnota osób uznających Słońce za Boga Słońce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *