Jak chronić się przed słońcem i wyglądać stylowo?

W ubiegłym wieku nakrycie głowy stanowiło nieodłączny element eleganckiej kobiety. Później ta moda została zapomniana, a kapelusze w różnych wersjach przestały być brane pod uwagę. Dziś moda znowu wraca i to w zupełnie nowej odsłonie. Dodatkowo letnie nakrycia głowy chronią przed przegrzaniem i szkodliwymi czynnikami promieniowania UV.

Kapelusz jako stylowy dodatek i ochrona przed słońcem

Możliwość zestawienia kapeluszy z różnymi ubraniami sprawia, że coraz chętniej się po nie sięga. W tym sezonie zdecydowanie królują jasne kolory. Ma to też znaczenie przy pełnym słońcu. Jasne tkaniny mniej się nagrzewają, dzięki czemu głowa jest chroniona. Aby ożywić każdą stylizację, wystarczy dopasować kapelusz do ubioru. Należy również pamiętać o fryzurze, nie każda pod kapeluszem będzie wyglądała dobrze. W takim wypadku warto postawić na rozpuszczone włosy lub niskiego kucyka. Kapelusze z lekkim daszkiem ochronią twarz i sprawią, że włosy nie będą narażone na wysuszanie, a głowa na przegrzanie. Dobrze jest o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli słońce grzeje bardzo mocno.

Kapelusz a stylizacja

Odpowiednio dobrany kapelusz można nosić zarówno do bardziej sportowych stylizacji, jak i tych formalnych. Bawełniane odpowiedniki są przewiewne, nie powodują, że głowa się poci, a fryzura niszczy. Właśnie dlatego są najchętniej wybieraną opcją. Można je bez obaw zestawiać z legginsami i topami, a także z kompletami dresów. W upalne dni ochronią głowę przed gorącem, a wieczorami staną się modnym uzupełnieniem stylizacji. Aby kapelusz wyglądał dobrze, należy odpowiednio dobrać go do wielkości głowy. Nie może być on ani za mały, ani tym bardziej za duży. Przy kupnie dobrego rozmiaru pomoże wymierzenie obwodu głowy, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie pasował idealnie. Kolorystycznie dobrze jest dobrać go do innego elementu ubioru, np. bluzki, spodni, butów czy torebki. Kapelusze z bawełny to propozycja na wiosnę, lato oraz jesień. Jeden produkt i wiele okazji do noszenia. Stylowe kapelusze znajdziesz na https://plnylala.pl/pol_m_Dodatki_Kapelusze-748.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *