Makijaż permanentny trwale podkreśla walory urody i maskuje niedoskonałości. A co najważniejsze oszczędza czas, który spędzamy przy codziennym makijażu, nie rozmazuje się i nie wymaga jego usuwania. Dlatego staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym.
Czym jest makijaż permanentny
To zabieg kosmetyczny, polegający na swego rodzaju tatuowaniu, wykonywanym na ciele i twarzy klientek. Pigmentować można nie tylko brwi, oczy lub usta, ale też skórę głowy oraz brodawki na piersiach. Celem jego jest podkreślenie naturalnych walorów urody, na przykład zaakcentowanie oczu poprzez wykonanie ciemnej kreski na powiece oka lub brwi. Dzięki temu możemy poprawić wygląd oczu, a zarazem twarzy, ale też skorygować dysproporcje i niedoskonałości w trwały sposób, który pozwoli nam cieszyć się idealnym wyglądem przez wiele miesięcy.
Gdzie można wykonać makijaż permanentny
Nie każdy salon kosmetyczny i kosmetyczka mają uprawnienia do wykonywania takich zabiegów. Osoby chcące wykonywać takie czynności muszą przejść specjalny kurs makijażu permanentnego. Jednym słowem nabywają nowe uprawnienia, przygotowujące je do zawodu lingeristy.
Kto może wykonywać makijaż permanentny
Lingeristą może zostać każdy, kto odznacza się cierpliwością, oponowaniem, precyzją i dokładnością. Cechami dominującymi osób wykonujących ten zawód są umiejętności plastyczne, manualne oraz wyobraźnia. Te kwalifikacje są bardzo istotnym elementem, ponieważ samo ukończenie szkolenia makijażu permanentnego nie gwarantuje nam, że będziemy uznani za fachowców, a sama profesja będzie sprawiała nam przyjemność i satysfakcję.
Jak można zostać lingeristą
Na rynku znajduje się wiele szkół i szkoleń makijażu permanentnego. Niemniej jednak, aby otrzymać dobre przygotowanie do tego zawodu, należy zwrócić uwagę, aby makijaż permanentny kurs zawierał część teoretyczną oraz odpowiednią liczbę godzin praktycznych. Profesjonale szkoły oferują również naukę rysunku wstępnego przy pomocy specjalistycznych kredek do makijażu oraz technik pigmentacji przy użyciu profesjonalnego aparatu do makijażu permanentnego. Warto podkreślić, że część praktyczna powinna odbywać się zarówno na syntetycznych manekinach oraz na modelach.
Dzięki temu przyszli adepci tej sztuki zdobywają cenne umiejętności retuszowania mankamentów i podkreślania walorów kobiecej urody.
obrazek wyróżniony pochodzi ze źródła: biotekpolska.pl