Jak odmłodzić skórę twarzy – pięć najlepszych profesjonalnych produktów 

Profesjonalna pielęgnacja, dostępna dzięki medycynie estetycznej, umożliwia wizualne odmłodzenie skóry twarzy. Kosmetyki dobrane w odpowiedni sposób, prawidłowa dieta, ograniczenie stresu oraz regularna aktywność fizyczna – dzięki temu skalpel i związane z tym cierpienie są całkowicie zbędne. Szczególnie, jeżeli zaakceptujesz upływający czas i zaczniesz patrzeć na swój wiek przychylniejszym okiem. Poznaj pięć skutecznych kosmetyków stosowanych przez specjalistów gabinetów medycyny estetycznej, dzięki którym odmłodzisz skórę twarzy.

Co sprawia, że skóra twarzy przestaje wyglądać młodo?

Na chwilę obecną medycyna nie dysponuje narzędziami hamującymi proces starzenia skóry. Innymi słowy – eliksir młodości nie istnieje. Istnieją natomiast sposoby, dzięki którym skóra twarzy wygląda zdrowiej, jednocześnie dając oczekiwany efekt młodości. Warto natomiast mieć świadomość, że przyczyn starzenia się twarzy jest wiele:

  • działanie promieniowania ultrafioletowego, które przy braku odpowiedniej ochrony przyspiesza proces starzenia się skóry,
  • utrata elastyczności skóry spowodowana obniżoną produkcją kolagenu i elastyny,
  • zmiana objętości będąca efektem redystrybucji tkanki tłuszczowej, w następstwie mogą pojawiać się fałdy skóry na policzkach,
  • zmiany w chrząstce i kościach, które prowadzą do wydłużenia się nosa,
  • osłabienie mięśni twarzy.

To, jak odmłodzić skórę twarzy, zależy przede wszystkim od zdolności i doświadczenia specjalisty z zakresu medycyny estetycznej, który musi nie tylko dobrać odpowiednią strategię, ale również produkty.

Jak odmłodzić skórę twarzy, czyli skuteczne preparaty

Mezoterapia igłowa należy do najbardziej popularnych niechirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu skóra jest widocznie odżywiona i pełna blasku. Składniki aktywne aplikowane są podskórnie, dlatego tak ważne jest stosowanie produktów bezpiecznych dla pacjentów – doskonale sprawdzą się preparaty Princess Rich o najwyższym stężeniu gliceryny wśród produktów dostępnych na rynku. Jak jeszcze można odmłodzić skórę twarzy?

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne usuwają martwy naskórek i prowadzą do ogólnej poprawy wyglądu twarzy, spłycając przy okazji widoczne zmarszczki. Dobra hurtownia medycyny estetycznej zapewni szeroki wybór produktów przeznaczonych do chemabrazji (oraz doradzi, jeśli będzie taka potrzeba!) – warto jednak wiedzieć, które preparaty są szczególnie warte uwagi. Efekt odmłodzenia skóry osiągniesz z pomocą takich marek jak MCCM Mesosystem czy The Perfect Derma – peeling amerykańskiego producenta jako jedyny zawiera glutation, czyli wyjątkowo silny przeciwutleniacz, dzięki któremu odczuwalnie spowalnia się proces starzenia skóry twarzy.

Stymulatory tkankowe

Skutecznym sposobem na stymulację kolagenu i elastyny – elementów niezbędnych dla utrzymania elastyczności skóry – są zabiegi z zastosowaniem stymulatora tkankowego. Utrata gęstości skóry jest jedną z podstawowych przyczyn, dla których postrzegamy twarz jako starszą. Warto więc zwrócić uwagę na propozycję marki Protanomalia, dzięki której powstał Nucleofill Strong, czyli preparat o silnym działaniu liftingującym, nawilżającym oraz przeciwutleniającym.

Regularna pielęgnacja twarzy to podstawa

Niezależnie od tego, jak bardzo pragniesz odmłodzić skórę twarzy, pamiętaj, że preparaty stosowane w medycynie estetycznej, mogą aplikować wyłącznie specjaliści. Na co dzień natomiast oczyszczaj, tonizuj, dbaj o skórę wokół oczu, kremuj i chroń przed słońcem twarz, a z pewnością odwdzięczy się naturalnym blaskiem i młodym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *