Jak prawidłowo wyposażyć się na trekking?

Trekking to wspaniała forma rekreacji, gdyż pozwoli nam odpocząć psychicznie oraz poprawić kondycję fizyczną. Jeśli podróżujemy z plecakiem i nosimy całe wyposażenie ze sobą – powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny ekwipunek turystyczny, który będzie lekki, wygodny i jednocześnie sprawi, że wszelkie trudy trekkingu nie będą nadmiernie uciążliwe.

Wygodny, kompaktowy plecak, lekki śpiwór, jeśli planujemy biwak i nocleg pod chmurką oraz dobre buty – to podstawa każdego turysty. Poza tym warto zadbać o lekkie, choć ciepłe skarpety, przewiewną odzież i niezbędne kosmetyki. Zarówno w wysokich górach, jak i na szlaku w dolinie warto wyposażyć się także w okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz odpowiednie nakrycie głowy. Należy także zadbać o skórę i zabezpieczyć twarz przed silnymi promieniami słońca specjalnym kremem z filtrem.

Wyposażenie trekkingowe – amatorskie czy profesjonalne

Warto przyjrzeć się przygotowaniom profesjonalnych ekip, które doskonale wiedzą jakie sprzęty i odzież są niezbędne na górskich szlakach, a nawet w dolinach czy na pustynnych stepach. Profesjonalni podróżnicy potrafią kompletować sprzęt przez wiele miesięcy poszukując nowinek na rynku i starannie dobierając poszczególne elementy stroju i wyposażenia. Mocne, wygodne buty ze specjalną wodoszczelną membraną i solidną, wibramową podeszwą, lekką bieliznę termiczną oraz oddychającą i nieprzemakalną kurtkę powinien mieć każdy uczestnik trekkingowej wyprawy. Kolejnym ważnym elementem stroju jest bluza lub kurtka z polaru, która skutecznie ogrzewa i chroni przed zimnem. Nie można zapominać o profesjonalnych skarpetach trekkingowych Compression Wool-Tech z dodatkiem naturalnej wełny z Merynosów, które nie tylko pozwalają stopom oddychać. Poza tym nie odparzają ich i nie powodują odcisków. Mają właściwości bakteriostatyczne i antyzapachowe. Najlepsza ochronę stanowi sprawdzony, markowy ekwipunek, który wykonany jest z materiałów i tworzyw najwyższej jakości. Więcej informacji o asortymencie sportowym jest dostępna na stronie sklepu spaio.pl.

Bielizna termoaktywna – najlepsza ochrona przed zimnem

Dobrej jakości tkaniny przeznaczone do produkcji bielizny termicznej cechuje szeroka funkcjonalność. Polega ona na odpowiednim ułożeniu włókien, które pozwalają ciału oddychać, a jednocześnie umożliwiają odprowadzanie potu i wilgoci z zewnętrznej warstwy bielizny na zewnątrz. Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi kanalików pot nie gromadzi się na skórze, lecz zostaje usuwany na zewnątrz, a bezszwowe połączenie różnych materiałów nie powoduje odparzenia skóry i zapewnia pełen komfort użytkowania. Do produkcji profesjonalnej bielizny turystycznej wykorzystuje się przede wszystkim włókna poliamidowe stanowiące większość tkaniny, a także polipropylen i elastan zapewniający elastyczne rozciąganie tkaniny w trzech kierunkach.

Bielizna sportowa nieodzowna podczas górskich wędrówek

Wygodna, przewiewna odzież termiczna wykonana zgodnie z najnowszymi technologiami z mieszanki kilku nowoczesnych tkanin to podstawa dobrego samopoczucia. Każdy turysta, któremu nieobce są górskie szlaki i długie wędrówki w każdym sezonie doskonale wie jak ważna jest odpowiednia odzież. Najlepszym rozwiązaniem będzie markowa odzież termoaktywna, która nie utrudnia ruchów, jest przewiewna, pozwala skórze oddychać, a jednocześnie zapewnia ciepło nawet pomimo znacznego wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *