Jak schudnąć przy pomocy diety pudełkowej?

Kolejny raz próbujesz zrzucić zbędne kilogramy? Tym razem opracuj inną niż do tej pory strategię, dzięki której zrealizujesz cel i zminimalizujesz ryzyko efektu jojo. Dowiedz się, w jaki sposób popularna w ostatnim czasie dieta pudełkowa wspomaga proces redukcji masy ciała.

Catering dietetyczny sprzyjający odchudzaniu

Za sukces odchudzania odpowiada wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na samodzielne gotowanie dietetycznych posiłków, a tabele kalorii to dla Ciebie czarna magia, zdecyduj się na wygodne rozwiązanie, jakim jest dieta odchudzająca w cateringu dietetycznym. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas zamawiania usługi, każdego dnia będziesz otrzymywać około 5 doskonale przyrządzonych dań zawierających niezbędne składniki odżywcze. Jadłospis takiej diety zazwyczaj bazuje na optymalnie dużej ilości pełnowartościowego białka, któremu towarzyszą węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze. Tworzone według dietetycznych wskazań potrawy zawierają wszystko, czego potrzebuje Twój organizm, by zdrowo schudnąć. Dzięki odchudzającemu cateringowi pudełkowemu przestaniesz także pomijać posiłki, co zapobiegnie napadom głodu i związanej z tym utracie motywacji.

Jesteś łasuchem i wydaje Ci się, że szczupła sylwetka nie jest Ci pisana? Serwowane w ramach odchudzającego cateringu zdrowe fit desery sprawią, że zmienisz taki sposób myślenia. Pudding z nasionami chia, owsiane ciasteczka lub jagielnik to tylko kilka słodkich dietetycznych propozycji, które zmieniają odchudzanie w miłą dla podniebienia przygodę.

Ile kalorii powinna mieć pudełkowa dieta odchudzająca?

Dostawcy cateringu dietetycznego oferują zróżnicowane opcje menu, które pomagają chudnąć w racjonalny i bezpieczny sposób. Obok klasycznej diety redukcyjnej, popularnością cieszy się dieta z niskim indeksem glikemicznym, odchudzająca dieta wegańska oraz doceniana przez gwiazdy pudełkowa dieta SIRT sprzyjająca długowieczności i smukłej sylwetce. Sam wybór diety, na jaką się zdecydujesz, to bardzo wiele, ale nie mniej istotny jest wybór optymalnej kaloryczności całodziennego wyżywienia. W wielu wariantach diet pudełkowych musisz samodzielnie zdecydować, czy bardziej odpowiednie będzie dla Ciebie menu dostarczające (przykładowo) 1200, 1500, czy 1800 kalorii. Skąd masz wiedzieć, którą opcję wybrać?

Skuteczne odchudzanie zawsze łączy się z odpowiednim deficytem kalorycznym. Najpierw oblicz więc, jakie jest Twoje całkowite dzienne zapotrzebowanie na energię, czyli tak zwane CPM. Prosty kalkulator do tego celu w kilka minut znajdziesz w sieci. Aby zredukować masę ciała, musisz spożywać mniej kalorii niż wynosi Twoje CPM. Działaj jednak z rozwagą, ponieważ zbyt duży deficyt kaloryczny może rozregulować metabolizm, spowalniając odchudzanie.

Skuteczne i zdrowe odchudzanie z cateringiem

Jak widzisz, dobrze dobrana dieta pudełkowa wspomaga racjonalne odchudzanie, dzięki czemu marzenie o zgrabnej sylwetce wreszcie może się spełnić. Aby nie zaprzepaścić efektów wynikających ze spożywania zdrowych produktów oraz przyswajania odpowiedniej ilości kalorii, należy przestrzegać harmonogramu dostarczanych posiłków, nie podjadając między nimi. Poza tym ważne jest pilnowanie odpowiedniego nawodnienia organizmu, wysypianie się oraz systematyczna aktywność fizyczna, która znacząco wspiera utratę wagi. Jeżeli do tej pory kuracje odchudzające nigdy nie kończyły się dla Ciebie pełnym sukcesem, catering dietetyczny może to skutecznie zmienić, jednocześnie wspomagając kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, które zaprocentują w przyszłości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *