Jak sprawić, żeby on zatęsknił? 10 sposobów

Tęsknota informuje nas o tym, jaka jest siła uczuć partnera, dlatego kobiety często zastanawiają się jak wzbudzić tęsknotę u mężczyzny? Dotyczy to par, które są w związku, jak i tych, które już się rozstały. Zatem jak wzbudzić tęsknotę w swoim ex? Dziś podpowiadamy 10 sztuczek, które możesz wypróbować.

10 sposobów na wzbudzenie tęsknoty u faceta

 

Nie zamartwiaj się co zrobić, żeby zatęsknił i napisał. Skorzystaj z naszych porad i podziel się swoimi wskazówkami w komentarzu. Być może masz swój niezawodny sposób na to, jak wzbudzić w nim tęsknotę.

 1. Podczas spotkań z partnerem spędzaj czas aktywnie. Zabierz go w ciekawe miejsca, gdzie nie będziecie się nudzić, a wzbudzisz ogromną chęć ponownego spotkania. Nic tak nie przyciąga uwagi mężczyzny, jak interesująca kobieta.
 2. Nie bądź egoistyczna i zwracaj uwagę na partnera. Obdarz go swoim zainteresowaniem, wypytuj o jego sprawy, czy opinię na konkretny temat. Przez okazaną uwagę sprawisz, że będzie chciał do ciebie wracać.
 3. Za każdym razem żegnaj go czule, objęcia, namiętne pocałunki, tak jakbyś nie mogła go wypuścić. Niech pamięta o ostatnim pocałunku, który spowoduje, że będzie tęsknił do kolejnego spotkania.
 4. Co zrobić, żeby facet zatęsknił po rozstaniu? Postaraj się, aby zapamiętał twój zapach. W tym celu używaj zawsze perfum, których nuta będzie kojarzyła się z tobą. Zmysł węchu sprawi, że będzie tęsknił za twoim zapachem.
 5. Nie bądź nachalna i nie wydzwaniaj nieustannie. Nie oplataj faceta jak bluszcz, który nie pozwala oddychać. Pozwól mu na swoją przestrzeń, tak jak ty on też lubi mieć czas dla siebie.
 6. Aby upewnić partnera, że jesteś idealną partnerką, to nie dąsaj się z błahych powodów. Bądź wyrozumiała, a zobaczysz, że wzbudzisz tęsknotę za ponownymi spotkaniami z tobą. Perspektywa spotkania nadąsanej kobiety może sprawić, że zacznie cię unikać.
 7. Spróbuj wypracować w sobie taki nawyk, że rozmawiacie przez telefon maksymalnie kwadrans. Właściwie nim rozmowę rozpoczniesz, to już będzie trzeba ją skończyć. Zobaczysz, jak szybko zatęskni do kolejnej rozmowy. Jest to taki trick, że trochę dajesz partnerowi od siebie, a trochę się dystansujesz.
 8. Nie zgadzaj się na randki w ostatniej chwili, przecież masz swoje zajęcia. Nawet jeżeli nie masz nic w planach, to postaraj się nie ulegać. Zobaczysz, że jest to przepis na dylemat co zrobić, żeby zatęsknił i napisał.
 9. Bądź nieprzewidywalna i pozwól odkrywać swój charakter po trochu. Mężczyźni lubią kobiety zdobywać, dlatego nie otwieraj przed nim od razu wszystkich swoich zalet. W ten sposób dasz mężczyźnie możliwość podboju i wzbudzisz w nim zainteresowanie. Czysta ciekawość sprawi, że mężczyzna będzie tęsknił do kolejnych spotkań.
 10. Zaplanuj rozłąkę i spędźcie osobno, choć kilka dni. Nie musisz podczas wyjazdu wysyłać SMS-ów czy dzwonić. Spróbuj napisać tradycyjny list z wyrazami tęsknoty. Z pewnością zaskoczysz go takim wyznaniem, a to z kolei korzystnie wpłynie na budowanie związku.

Oprócz tych 10 kluczowych sposobów na wzbudzenie tęsknoty możemy podpowiedzieć jeszcze kilka. Oto pozostałe triki:

 • Nie zawsze musisz być przy telefonie, odłóż go na jakiś czas. Nie musisz odpisywać od razu na otrzymane wiadomości. Postaraj się być jak najczęściej poza zasięgiem.
 • Pod koniec spotkania staraj żegnać się jako pierwsza. Wtedy dasz mężczyźnie do zrozumienia, że masz również inne zajęcia i wtedy doceni każdą chwilę spędzoną z tobą.
 • Nie wrzucaj na bieżąco w social mediach relacji z tego, co u ciebie się dzieje. Bądź choć odrobinę tajemnicza, a to wzbudzi u niego większe zainteresowanie oraz tęsknotę. Przecież, o to ci chodzi!
 • Nie musisz być zawsze dla niego dostępna. Wyjdź czy wyjedź z koleżankami na parę dni i pozwól mu odczuć, że ciebie nie ma. Po prostu zniknij facetowi.
 • Co zrobić, żeby facet zatęsknił po rozstaniu? Wzbudź zazdrość, a wtedy zobaczy, co stracił. Odrobinę zazdrości możesz również wzbudzić w istniejącym już związku. W tym przypadku nie przesadzaj bądź subtelna, gdyż możesz zniechęcić partnera do budowania dalszej relacji.

Ile potrzeba czasu, aby facet zatęsknił?

Warunkiem wzbudzenia tęsknoty jest poczucie nieobecności drugiej osoby. W założeniu mamy na myśli również brak kontaktu telefonicznego oraz wymiany wiadomości na komunikatorach. W takiej sytuacji odczucie braku i tęsknoty człowiek zauważa po około 3 tygodniach. Wtedy to namacalnie widzimy, że obecność drugiej osoby nie jest już taka oczywista. Nie zawsze doceniamy to, co mamy na co dzień i na wyciągnięcie ręki. Tak też działa zmysł zdobywcy u mężczyzn, może stąd pojawiło się powiedzenie, że lepiej gonić króliczka, niż go złapać.

Wśród par, gdzie romans dopiero rozkwita, to tęsknota budzi się bardzo szybko. Pewnie znasz to odczucie, kiedy wracasz z randki do domu, a już myślami biegniesz do następnego spotkania. Tak samo przeżywają mężczyźni, tylko nie zawsze okazują swoje uczucia.

Poczucie tęsknoty sprawia, że docenia się wszystkie oczywiste do tej pory aspekty. Nie wykluczone, że przekłada się to również na zaangażowanie w budowanie związku. Jak powiada stara maksyma, doceniamy coś dopiero wtedy, gdy to stracimy. Sprawdza się to także w przypadku, gdy chcemy wzbudzić tęsknotę u partnera. Zniknij facetowi na dłuższą chwilę, a przekonasz się, czy tęskni. Wycofaj się trochę z zaangażowania i nie odpowiadaj tak szybko na wiadomości, nie bądź na każde jego zawołanie. Czasem spróbuj wzbudzić odrobinę zazdrości, która uzmysłowi drugiej stronie to, co ma do stracenia. Nie stosuj tego nagminnie, bo może nie wyjść ci to na dobre.

Wszystkie zalecone techniki stosuj z wyczuciem i w sposób inteligentny. Zbyt częste i uporczywe unikanie partnera, nieodpisywanie na wiadomości może zinterpretować odwrotnie, jako lekceważenie i chęć zerwania relacji. Polecane triki stosuj subtelnie, w przeciwnym razie twój związek spotka sporo nieporozumień. Mamy nadzieję, że lektura niniejszego wpisu pozwoliła ci na wyciągnięcie wniosków oraz wysnucie swoich spostrzeżeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *