Jak stosować oliwę z oliwek na włosy?

W przypadku wielu metod, czy składników, które stosuje się do pielęgnacji skóry lub włosów, mówi się o ich wspaniałych właściwościach, które znali już starożytni. W dobie ogromnej ilości kosmetyków, które zawierają różnego typu elementy, coraz więcej osób poszukuje przede wszystkim naturalnej formuły, która pomoże w codziennej pielęgnacji włosów. Jednym z nich jest oliwa z oliwek na włosy. Produkt ten był stosowany już w starożytnej Grecji, w której również drzewa oliwne są popularne, a oliwki wykorzystywano nie tylko do pielęgnacji włosów, ale również jako element diety i wielu potraw.

Oliwa z oliwek na włosy – jak stosować?

Cały zabieg pielęgnacji włosów za pomocą oliwy jest dość prosty. A jednocześnie nie wymaga dużej ilości wolnego czasu. Dlatego to świetna metoda na nawilżenie włosów oraz ich regenerację. Istnieje także kilka technik olejowania włosów.

  • Olejowanie włosów na sucho: Jest to chyba sposób najprostszy, a zarazem najpopularniejszy. W pierwszej kolejności niewielką ilość oliwy rozciera się na dłoniach, by następnie wetrzeć ją w suche włosy. Trzeba pamiętać, by włosy olejować równomiernie, tak, by wszystkie kosmyki zostały pokryte olejem. Gdy włosy są już pokryte olejem można na głowę nałożyć foliowy czepek i lekko podgrzać suszarką, by następnie owinąć głowę ręcznikiem. Sprawi to, że łuski włosa zaczną się otwierać pod wpływem ciepła, a oliwa lepiej wchłonie się w strukturę włosów. Olej powinien pozostać na włosach przez około godzinę. W przypadku włosów, które są zniszczone w bardzo widoczny sposób, suche i mają widoczne rozdwojenia na końcówkach, można na przykład nałożyć oliwę w opisany wcześniej sposób, zabezpieczyć głowę czepkiem foliowym oraz ręcznikiem, a następnie położyć się spać. Finalnym krokiem jest oczywiście zmycie oliwki. Dlatego, aby to ułatwić dobrze jest najpierw spłukać włosy za pomocą odżywki, a następnie umyć je, stosując do tego celu niewielką ilość szamponu.

  • Olejowanie oliwą przy użyciu mgiełki: W tym przypadku potrzebna nam będzie tylko łyżka oliwy. W pierwszej kolejności przygotowujemy wodę, do której dodajemy substancji nawilżającej. Wisienką na torcie jest oczywiście łyżka oliwy. Całość należy wymieszać, a następnie rozpylić na całej głowie. W tym celu najlepiej wykorzystać atomizer. To prosty i szybki sposób.

  • Olejowanie włosów na mokro: W wielu przypadkach można stwierdzić, że oliwa z oliwek do włosów sprawdza się o wiele lepiej podczas jej nakładania na włosy mokre. Dlatego pierwszym krokiem jest zmoczenie włosów, na przykład pod prysznicem. Później trzeba odcisnąć nadmiar wody, by ułatwić rozprowadzanie oliwki. Następnie, jak przy olejowaniu na sucho, oliwkę rozciera się na dłoniach i dokładnie nakłada na wszystkie kosmyki. Można także na koniec użyć szczotki, by przeczesać włosy i ułatwić równomiernie rozprowadzenie oliwy. Także w przypadku tej metody sprawdzi się foliowy czepek oraz ręcznik. Oliwa może pozostawać na włosach nawet kilka godzin. Po tym czasie należy ją spłukać. Warto zastosować dwa płukania. Pierwsze za użyciem odżywki, drugie z użyciem niewielkiej ilości szamponu.

  • Olejowaniu włosów w misce: To również dość popularny sposób, który pozwala na nawilżenie i regenerację włosów przy pomocy oliwy. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać dwie łyżki oliwy. Wszystko, co trzeba zrobić, to zmoczyć włosy w misce, a oliwa sama pokryje kosmyki. Sposób ten jest bardzo szybki, jednak sprawdza się przede wszystkim w przypadku włosów dłuższych.

Czy każda oliwa nadaje się do włosów?

Tak naprawdę, jeśli chodzi o pielęgnację włosów, ale też skóry głowy tym właśnie sposobem, najlepiej sprawdzi się oliwa z pierwszego tłoczenia. Produkty, które posiadają niewielką ilość chemikaliów i tłoczone były na zimno. Jest to popularna oliwa extra virgin. Dodatkowo, podczas zakupu oliwy warto wybrać tą, która jest przechowywana w ciemnej butelce. Wszystko dlatego, iż ciemne szkło zapobiega utlenianiu się oliwy z oliwek, dzięki czemu przez dłuższy czas zachowuje ona swoje właściwości tak pożądane dla regeneracji włosów.

Czy olejowanie włosów oliwą jest dla każdego?

W zasadzie nie istnieją jakieś przeciwwskazania, z powodu których olejowanie włosów miałoby być niemożliwe. Istnieją jednak sytuacje, w których oliwa na włosy nie daje, aż tak intensywnego i widocznego efektu. Przede wszystkim olejowanie włosów sprawdza się w przypadku włosów średnioporowatych. Co to znaczy? Porowatość włosa to nic innego, jak odchylenie łusek keratynowych na powierzchni włosa. Oznacza to, że łuski mogą mocno przylegać do włosa, być lekko odchylone lub mocno odchylone. Zbyt mocne odchylenie łuski oznacza, że włosy są porowate, a jednocześnie mają większą tendencję do niszczenia.

Oliwę z oliwek można stosować także na włosach z rozdwojonymi końcówkami, rozjaśnionych, w widoczny sposób zniszczonych i suchych. Jeśli chodzi o stosowanie oliwy do włosów wysokoporowatych, oliwę z oliwek można zastosować z olejem z pestek winogron lub olejem z pestek malin.

Niestety, ale olejowanie włosów przy pomocy oliwy z oliwek, może nie przynieść zamierzonego efektu na włosach cienkich, niskoporowatych i rzadkich.

Czy można rozjaśnić włosy oliwą z oliwek?

Olej z oliwek na włosy może również pomóc rozjaśnić Twoje włosy. Jest to jednak efekt uboczny. Oznacza to, że po stosowaniu oliwy włosy nie będą w dużym stopniu jaśniejsze, niż wyjściowo. Dlatego osoby, które wolą pozostać przy swoim obecnym kolorze nie mają się czego obawiać. Ich fryzura będzie jaśniejsza tylko w niewielkim stopniu.

Jednak Panie, które chcą uzyskać widoczny efekt, mogą w tym celu wykorzystać specjalną mieszankę naturalnych składników, które pozwalają na rozjaśnienie włosów i bazują na oliwie z oliwek. W tym celu należy przygotować w miseczce cztery łyżki oliwy, do której dodaje się świeżego soku z połówki cytryny oraz łyżkę miodu. Cytryna to dobrze znany rozjaśniacz, natomiast sam miód doskonale sprawdza się przy regeneracji włosów. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć dokładnie na włosy na około 30 minut. Z uwagi, iż miód jest stosunkowo gęsty, o wiele łatwiej jest rozprowadzać maseczkę na włosach wilgotnych lub mokrych. Po upływie pół godziny maseczkę należy zmyć.

Efekty stosowania oliwy z oliwek na włosy

Oliwa z oliwek stosowana na włosy, ale również skórę głowy ma działanie kompleksowe. Dlatego jest doskonałym sposobem na ich regeneracje, przywrócenie blasku, a nawet zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek. Na jaki efekt można liczyć dzięki terapii oliwą z oliwek?

  • Odżywcze właściwości oliwy z oliwek: dzięki sporej ilości wartościowych składników odżywczych, oliwa z oliwek wpływa na widoczną poprawę kondycji włosów. Dlatego to doskonały sposób dla Pań, których włosy cierpią z powodu częstego stosowania farb chemicznych do koloryzacji fryzury, czy regularnych stylizacji z użyciem różnego typu środków, jak lakiery

  • Pozwala ograniczyć wypadanie włosów: To przede wszystkim dzięki temu, w jaki sposób oliwa działa przede wszystkim na skórę głowy. Jednym z efektów stosowania oliwy jest wzmocnienie cebulki włosów, a to redukuje proces wypadania włosów.

  • Włosy lepiej nawilżone: Oliwa z oliwek pomaga w ograniczeniu utraty wilgoci przez włosy. Dzięki czemu są one w widoczny sposób bardziej nawilżone. To przekłada się również na ich naturalny blask i piękny wygląd. Dlatego osoby, których włosy są suche, z powodzeniem mogą wykorzystać kurację, która oparta jest na oleju z oliwek.

  • Głęboka regeneracja włosów: Dzięki swoim właściwościom oliwa z oliwek pomaga w odbudowie włosów, które zostały zniszczone także wskutek czynników chemicznych, jak częste farbowanie.

  • Zmniejszenie łojotoku skóry głowy: Osoby, które skarżą się na przetłuszczające się włosy na głowie, powinny skorzystać z oliwy z oliwek. Dzięki temu, że nawilża skórę głowy, pozwala także ograniczyć łojotok, który sprawia, że włosy szybko się przetłuszczają.

Jak stosować oliwę z oliwek na włosy?

Oliwa z oliwek świetnie sprawdza się do regularnej pielęgnacji włosów. To, z jakiej metody będzie się korzystać powinno być zależne od ilości wolnego czasu. Oliwę można stosować na włosy mokre oraz suche. Bardzo istotne jest w całym procesie, aby oliwę z oliwek rozprowadzać równomiernie na całej długości włosów, tak, by mogła wniknąć ich uszkodzoną strukturę i w widoczny sposób poprawić kondycję włosów oraz skóry głowy.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu blogkobiet.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *