Jak zmyć lakier hybrydowy? 5 najlepszych sposobów

Lakier hybrydowy cieszy się obecnie ogromną popularnością. Zachwyca swoim spektakularnym wyglądem i niesamowitą wytrzymałością. W przeciwieństwie do zwykłego lakieru tak zwane hybrydy, jeśli są odpowiednio zrobione, potrafią utrzymywać się nawet do miesiąca. Z pewnością to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że nie tylko nakładanie, ale również zdjęcie manicure hybrydowego bywa skomplikowane. Nie wystarczy sam zmywacz do paznokci i wacik, ale bez obaw, usuwanie hybryd nie jest trudne, jeśli się pozna odpowiednie sposoby. Jak zmyć lakier hybrydowy?

Co warto wiedzieć o manicure hybrydowym?

W manicure hybrydowym wykorzystuje się specjalne lakiery. Każdą z trzech warstw – bazę, lakier i top – utwardza się przy pomocy promieniowania UV ze specjalnej lampy. Właśnie to sprawia, że manicure jest stosunkowo szybki w wykonaniu i nie trzeba czekać, aż żel czy lakier wyschnie. Kolejną zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Manicure trzyma się bardzo długo, nie odpryskuje, nie traci koloru i nie matowieje. Obecnie lakiery hybrydowe nie uszkadzają płytki paznokcia i są całkowicie bezpieczne.

Jak zmyć lakier hybrydowy? Praktyczne sposoby

Przechodząc do kwestii zmywania manicure hybrydowego – nie jest to trudne. Co więcej, można się go pozbyć na kilka sposobów i zrobić to samodzielnie w domu. Aby zdjąć hybrydy, należy zaopatrzyć się w odpowiedni rozpuszczalnik. Najlepiej sprawdzi się w tym celu czysty aceton (można również wykorzystać zwykły zmywacz do paznokci z acetonem, jednak będzie to znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne). Do zdejmowania hybryd przyda się też delikatny pilnik, waciki kosmetyczne i folia aluminiowa.

Jak zdjąć hybrydy? Nie jest to trudne. Pierwszym krokiem jest delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru. Kolejnym krokiem jest namoczenie wacików acetonem, przyłożenie ich do paznokci i szczelne zawinięcie folią aluminiową. Po upływie 5-10 minut i zdjęciu wacików, wystarczy usunąć odklejony od płytki paznokcia lakier przy pomocy kopytka i delikatnie spiłować resztki.

Metody zmywania lakieru hybrydowego. Jak zmyć lakier hybrydowy?

Nie każdy chce korzystać z acetonu, ponieważ to dosyć silna substancja. Do jego wad zalicza się przede wszystkim wysuszanie skórek i płytki paznokcia, co w skrajnych sytuacjach może prowadzić do jej rozdwojenia. Umiejętne korzystanie z acetonu jest bezpieczne, ponieważ zostawia się go na paznokciach stosunkowo krótko i nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegu.

Jak zdjąć hybrydy bez acetonu? Aby uniknąć korzystania z preparatów do zdejmowania hybryd, można skorzystać jedynie z pilnika, najlepiej kupić taki o gradacji powyżej 150. Piłując lakier, koniecznie należy robić to delikatnie i uważać, by nie uszkodzić płytki paznokcia i nie spiłować jej zbytnio.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest frezarka, czyli urządzenie znane powszechnie z salonów manicure. Można kupić mniejszy model do użytku w domu. To niewielki, jednorazowy wydatek około kilkudziesięciu złotych. Frezarka z pewnością przyda się osobom, które cenią sobie samodzielne robienie manicure i stawiają przy tym na profesjonalizm. Choć obsługa urządzenia wymaga nieco wprawy, to frez stożkowy pozwala spiłować hybrydy w kilkanaście minut bez używania acetonu.

Czym zmyć lakier hybrydowy, aby nie uszkodzić?

Krąży wiele mitów na temat lakierów hybrydowych niszczących i osłabiających płytkę paznokcia. Może kiedyś było to zgodne z prawdą, jednak obecnie lakiery wysokiej jakości zawierają nie tylko włókna keratynowe czy łagodne i bezpieczne barwniki, ale często również kompleks witamin, które pielęgnują płytkę paznokcia. Prawidłowe nałożenie i zdjęcie hybryd w żadnym wypadku nie szkodzi paznokciom.

Po zdjęciu lakieru warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem dłoni. W tym celu najlepiej odpowiednio nawilżyć płytkę paznokcia przy pomocy oliwek pielęgnacyjnych lub odżywek. Można skorzystać również z lakieru leczniczego, który ochroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi i drobnymi urazami. O paznokcie można zadbać również od wewnątrz, włączając do diety suplementy. Doskonale sprawdzi się między innymi biotyna, witamina B12, cynk i żelazo. Zaleca się też zabezpieczyć dłonie na co dzień i do wszelkich prac czy sprzątania zakładać rękawiczki ochronne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *