Jak zwiększyć libido po urodzeniu dziecka?

Powrót do aktywności seksualnej i życia intymnego po urodzeniu dziecka jest dla kobiety co najmniej trudny. Młode mamy najbardziej skupione są na swoim nowonarodzonym dziecku i roli, w którą muszą wejść w zasadzie z dnia na dzień. To naturalne, że seks schodzi na dalszy plan. Po porodzie kobieta nie jest też fizjologicznie gotowa na to, aby wznowić współżycie z partnerem. Jak to zmienić?

 

Dlaczego po porodzie zmniejsza się libido kobiety?

Młoda matka ma po urodzeniu dziecka wiele na głowie. Karmienie piersią, dolegliwości bólowe związane z porodem naturalnym lub po cesarskim cięciu, brak wolnego czasu tylko dla siebie i chroniczne zmęczenie oraz niewyspanie się powodują, że nie odczuwa potrzeby uprawiania seksu. Stan ten krótko po urodzeniu dziecka jest całkowicie naturalny i najczęściej zwykle tak się u młodych matek dzieje. Nie bez znaczenia jest też u kobiety poziom hormonów, który również oddziałuje negatywnie na jej libido.

Panie po porodzie czują się mniej atrakcyjne fizycznie niż wcześniej, nie mają takiej pewności siebie i poczucia, że są po prostu kochane przez swoich mężów czy partnerów. Walczą z brakiem poczucia własnej atrakcyjności i seksualności.

Jak to zmienić?

Dla obojga partnerów powrót do seksu po porodzie wymaga odpowiedniej komunikacji. Należy ze sobą rozmawiać, aby dobrze zrozumieć swoje położenie. Partner nie powinien zbytnio naciskać na seks i zawsze zapewniać partnerkę o jej atrakcyjności. Poczucie akceptacji i miłości pozwoli na powrót do normalności w sypialni. Można też w inny sposób zwiększyć ochotę młodej mamy na seks. Na pytanie, jak zwiększyć libido, odpowiada sklep eRozkosz.pl, gdzie znajdziemy szereg akcesoriów, gadżetów, jak Libido Therapy. Być może takie elementy pobudzą na nowo namiętność w sypialni i sprawią, że kobieta ponownie otworzy się po porodzie na doznania seksualne.

Już po 6 tygodniach

Ważne jest przy tym, aby odczekać co najmniej 6 tygodni po urodzeniu dziecka, przeznaczone na czas połogu. To okres, w którym ciało kobiety wraca do normy, a huśtawka hormonalna związana z urodzeniem dziecka powoli się uspokaja. Później, małymi kroczkami można próbować kochać się, w wygodnych dla partnerki pozycjach. Na pewno istotne dla młodej mamy będzie pogodzenie się ze swoim wyglądem i stworzenie atmosfery bliskości i zrozumienia z mężem. Ona sama powinna także zadbać o swoje ciało, włosy czy twarz. Wypad do kosmetyczki czy na zakupy dobrze jej zrobi i pozwoli odzyskać równowagę pomiędzy byciem matką, a byciem kobietą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *