Jakie prezerwatywy wybrać? 9 rodzajów do przetestowania

Temat antykoncepcji jest obecnie szeroko poruszany. Świadomość w tym zakresie jest bardzo istotna, zarówno wśród młodszych osób, jak również starszych. Bliskość cielesna jest czymś zupełnie naturalnym, a świadomy akt miłosny, który opiera się na bliskości emocjonalnej, zaufaniu i rozumieniu swoich potrzeb może być naprawdę stymulującym doświadczeniem, które doświadcza szeregu przyjemnych odczuć. Tak samo w sferze psychicznej, jak również fizycznej.

Jednak zbliżenia wiążą się także z prokreacją. Te dwa elementy są ze sobą nierozerwalnie połączone, dlatego wiele osób decyduje się na różnego rodzaju antykoncepcję. Do najbardziej popularnych sposobów należą oczywiście prezerwatywy, które przeznaczone są dla mężczyzn.

Jakie są rodzaje prezerwatyw?

Tak naprawdę typów prezerwatyw jest sporo. Jednak podstawowy podział dotyczy materiału, z którego zostały wykonane. Wśród często spotykanych są te lateksowe. Wszystko dlatego, iż materiał ten jest bardzo cienki, a jednocześnie wytrzymały, co przekłada się na skuteczną protekcję, ale również zapewnia bardzo intensywne odczucia. Okazuje się jednak, iż ludzka skóra może być uczulona na ten materiał. Najczęściej objawia się to poprzez swąd oraz wysypkę, która mogą powodować oczywisty dyskomfort. Dlatego prezerwatywy nielateksowe są coraz częstszym wyborem wielu osób.

Jest także jeszcze jeden powód, który sprawia, że tego rodzaju prezerwatywy są coraz popularniejsze. Przede wszystkim fakt, iż zastosowanie poliizoprenu, który stanowi podstawowy materiał, z którego wykonuje się prezerwatywy nielateksowe, sprawia, że gotowy produkt jest jeszcze bardziej cienki, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Co więcej, prezerwatywy nielateksowe są naturalne w dotyku i lepiej przewodzą ciepło, co wpływa na odczucia obojga partnerów.

Rodzaje prezerwatyw – inne podziały

Rodzaje prezerwatyw zależne są także od elementów dodatkowych, jak wypustki, czy prążkowania, które w dużej mierze mają za zadanie wpłynąć na odczucia partnerki. Spotkać można także produkty, które opóźniają ejakulację, dzięki czemu zbliżenie może być tym pełniejsze i trwać dłużej. Są to prezerwatywy przedłużające stosunek i wielu mężczyzn sięga po nie coraz częściej. Stanowią nie tylko rozwiązanie komfortowe, ale podnoszą także pewność siebie, która płynie ze świadomości wsparcia, w postaci tego rodzaju produktów.

Dlaczego grubość prezerwatywy ma znaczenie?

Prezerwatywy to przede wszystkim produkt antykoncepcyjny. Nie oznacza to jednak, iż ich skuteczność powinna iść w parze z grubością. Im większa warstwa ochronna materiału, tym mniejsze odczucia ze strony partnera, który może być niezadowolony z jakości zbliżenia z przyczyn mechanicznych. Dlatego producenci opracowali specjalną formułę, która zapewnia wysoką jakość doznań. Dzięki temu mogą czerpać przyjemność z pełnej gamy doznań. Najcieńsze prezerwatywy to obecnie właśnie te, które zostały wykonane z innego materiału bazowego, niż lateks.

Jakie prezerwatywy wybrać? Prezerwatywy chłodzące oraz rozgrzewające

To kategoria produktów dla osób, które poszukują nowego rodzaju doznań. Zarówno ciepło, jak też zimno są mocnymi doznaniami cielesnymi, dlatego prezerwatywy, w których wykorzystuje się dodatkowo specjalne substancje, w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą, mogą stanowić bardzo stymulujący dodatek w trakcie zbliżenia.

Jaka prezerwatywa najlepsza?

Można je podzielić z uwagi na materiał, jak też fakturę, czy dodatkowe substancje:

  1. lateksowe
  2. nielateksowe
  3. smakowe, jak waniliowe, czy truskawkowe
  4. prążkowane
  5. z wypustkami
  6. rozgrzewające
  7. chłodzące
  8. przedłużające stosunek
  9. cienkie prezerwatywy

Każde z przedstawionych rozwiązań spełnia swoją podstawową funkcję. Natomiast poszczególne dodatki to kwestia bardzo indywidualna, dlatego trudno wybrać mniej lub bardziej ciekawe. Warto natomiast przetestować poszczególne z nich, by samodzielnie stwierdzić, które z nich sprawdzają się najlepiej dla poszczególnych par. Dzięki temu można także lepiej poznać swoje pragnienia, czy ulubiony rodzaj doznań i stymulantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *