Jakie wybrać dekoracje na wesele?

Od najdawniejszych czasów, na weselach obecny jest zwyczaj obsypywania Pary Młodej najróżniejszymi drobiazgami. W tym względzie przez dłuższy czas prym wiodły jednogroszówki, które symbolizowały życzenia bogactwa i ryż, który wróżył dobrobyt. Następnie w modę w sposób naturalny weszły najróżniejsze rodzaje konfetti. Za każdym razem był to najmilszy moment po wyjściu z kościoła. Rozpylenie małych, kolorowych drobinek w powietrzu, bywa najczęściej hucznym przejściem z oficjalnej części uroczystości do tej bardziej rozrywkowej.

Różnorodność wersji konfetti.

Pomysłowość w wyrzucaniu kolorowych drobinek poszła już daleko do przodu i aktualnie mamy tuby strzelające, które z impetem wyrzucają swoją zawartość daleko w powietrze. Możliwości jest naprawdę sporo. Najpopularniejsze są płatki róż w różnych kolorach. Symbolizują życie usłane różami i świetnie wychodzą na fotografiach ślubnych. Nie mniej chętnie stosowaną wersją są małe, kolorowe motylki lub nawet prostokąciki imitujące banknoty, które stanowią miłą wróżbę. W dalszym ciągu na weselach chętnie używa się tradycyjnych postaci konfetti, czyli drobnych, błyszczących kółeczek, które po wystrzeleniu tworzą świetlistą mgławicę.

Kiedy używa się tego typu ozdoby?

Wyjście Pary Młodej z kościoła to nie jedyna okazja, gdy używane są tuby strzelające. Są inne, nie mniej doniosłe chwile, podczas których można ich użyć. Może to być wejście nowożeńców na salę weselną, pierwszy taniec lub krojenie tortu. Wyjątkowym czasem może być również sesja zdjęciowa. Płatki kwiatów, dobrane kolorem do reszty ozdób, świetnie prezentują się na fotografiach. Ponadto konfetti w wersji błyszczącej tworzy piękną grę świateł, która wychodzi magicznie na pamiątkowych filmach i zdjęciach. Nic też nie przeszkadza, by strzelające tuby były użyte podczas samej zabawy. Za każdym razem użycie tuby daje spektakularny efekt.

Czy to jest bezpieczne?

Tuby strzelające są bezpieczną alternatywą dla fajerwerków, strzelających rac a nawet dla używania tradycyjnych monet i ryżu. Fajerwerki i race nie są zbyt pewne zwłaszcza, że na weselu na ogół jest sporo łatwopalnych rzeczy, na przykład dekoracje i elementy garderoby gości. Na dodatek na takich imprezach obecne są dzieci. Rozsypanie jednogroszówek też nie zawsze bywa przyjemne, bo raczej nie wskazane jest wtedy patrzenie w górę. Na dodatek nawet taka mała moneta spadająca z dużej wysokości może dawać nieprzyjemny efekt podczas spotkania z okiem lub nawet policzkiem. Strzelająca tuba napełniona jest lekką zawartością, która nikomu na pewno nie zrobi krzywdy.

Jak to działa?

Tuba strzelająca działa dzięki temu, że w niej jest zawarte sprężone powietrze. W chwili skręcenia tuby oburącz w przeciwnych kierunkach, powietrze  wydostaje z impetem porywając ze sobą lekką zawartość. Konfetti może być wyrzucone w górę nawet na wysokość 5 do 8 metrów. Zależy to od rozmiarów samej tuby. Występują one w kilku długościach. Najpopularniejsze długości to: 20, 40 i 80 centymetrów.

Biorąc pod uwagę efekty, ceny tub wcale nie są wygórowane, bo w zależności od wielkości wahają się one od 5 do 12 złotych za sztukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *