Kartki ślubne – z najlepszymi życzeniami dla pary młodej

Era prezentów ślubnych przeminęła bezpowrotnie. Dzisiaj młodzi obdarowywani są głównie podarunkiem w postaci pieniędzy, za które mogą sobie kupić to, co najbardziej im się przyda na nowej drodze życia. Jednak popularna „koperta” także odchodzi do lamusa i goście prześcigają się w coraz to wymyślniejszych sposobach na złożenie życzeń.

 

Wytworne gratulacje czy nietuzinkowa niespodzianka?

Wszystko zależy od pary młodej. Jeśli ślub zorganizowany jest w eleganckim stylu, sala opływa bogatymi ozdobami, a nowożeńcy wyglądają jak wyjęci z katalogu ślubnego, to wręczanie śmiesznej, grającej lub strzelającej konfetti kartki ślubnej może być nie na miejscu. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na szykowną prostotę.

W modzie są delikatne motywy kwiatowe lub ażurowe. Wśród kolorów króluje oczywiście biel, jednak popularne są też pastelowe odcienie. Kartka oczywiście nie powinna być zapakowana w zwykłą kopertę – najlepiej jest dobrać podobną kolorystycznie, z dobrego gatunkowo papieru.

Jeśli natomiast wiemy, że państwo młodzi podchodzą do życia z pewną dozą rezerwy i humoru, to możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa. W sklepach papierniczych i księgarniach znajdziemy mnóstwo kartek z zabawnymi obrazkami oraz śmiesznymi życzeniami.

Życzenia płynące prosto z serca

Największą radość sprawimy nowożeńcom, jeśli kartkę ślubną wykonamy własnoręcznie. Wystarczy odrobina zdolności manualnych i spod naszych dłoni może wyjść prawdziwe cudo. W internecie znajdziemy sporo inspiracji, a nawet gotowe tutoriale, jak krok po kroku wykonać kartkę np. metodą scrapbooking.

Jeżeli zdecydowanie nie posiadamy dostatecznych umiejętności możemy bez problemu zakupić ręcznie robioną kartkę. Wybór jest ogromny – od prostych i delikatnych wzorów, po piękne i efektowne kartki typu exploding box.

Polecamy również oryginalne, ręcznie robione kartki okolicznościowe.

Którąkolwiek opcję wybierzemy pamiętajmy, by przede wszystkim życzenia płynęły prosto z serca. Nie liczy się forma w jakiej je przekażemy, ważne by były szczere i sprawiły radość młodej parze w najszczęśliwszym dniu.

2 komentarze

  1. Niestety 99% kartek jest zwyczajnie słaba. Mało kreatywne, wtórne i tandetne. Pod podanym linkiem są fajne kartki ale ludzie niestety zwykle i tak wybierają totalnie słabe

  2. Bardzo ładne te kartki. ja właśnie szukam jakiejś kartki na komunię i te exloding box to super sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *