Kobieta na krańcu świata – wymarzona podróż poślubna

Podróż poślubna jest niewątpliwie jedną z takich chwil, które wymagają szczególnej oprawy. Nic zatem dziwnego, że szukamy wyjątkowego miejsca na uczczenie tej wzniosłej uroczystości. Pięknego, otoczonego w bajkowej scenerii… Miejsca, które wspominać będziemy latami.

 

Podróż poślubna jest niewątpliwie jedną z takich chwil, które wymagają szczególnej oprawy. Nic zatem dziwnego, że szukamy wyjątkowego miejsca na uczczenie tej wzniosłej uroczystości. Pięknego, otoczonego w bajkowej scenerii… Miejsca, które wspominać będziemy latami.

Indonezyjska wyspa Bali, nazywana również perłą Indonezji jest bez wątpienia jednym z częściej wybieranych kierunków na spędzenie miesiąca miodowego. Położona w malowniczym obszarze archipelagu Wysp Sundajskich kryje w sobie wszystko to, czego pragniemy – swobodnego wypoczynku, obcowania z naturą i słodkiego lenistwa. Wszystko to sprawia, że Bali jest wymarzonym kierunkiem na podróż poślubną.

Niekwestionowanym atutem wyspy są urocze pejzaże, tropikalne lasy oraz niecodzienna kultura, która każdego roku przyciąga tysiące turystów, pragnących na własne oczy zobaczyć egzotykę, w najpiękniejszym tego wydaniu.

Rajski wypoczynek na pięknych plażach

Choć Bali każdego roku odwiedza wielu wczasowiczów, podróżując po wyspie możemy napotkać na puste, kameralne plaże, na które nie dotarła masowa turystyka. W jednej chwili możemy zatem przenieść się w zupełnie inny wymiar, w których liczy się jedynie błękit morza, piękny widok oraz rozkoszujące nasze ciała słońce. Cóż więcej potrzeba nam do spędzenia romantycznego miesiąca miodowego?

Najbardziej oblegana jest południowa część wyspy. To tu znajduje się wiele obiektów rozrywkowych, np. hoteli i sklepów. Łagodne fale stwarzają doskonałe warunki do nauki surfingu. Na południowym cyplu naszym oczom ukazują się egzotyczne widoki wprost z folderów biur podróży. Dreamland, Padang Padang, Balangan oraz Uluwatu to najpiękniejsze plaże, które zapewniają urokliwe widoki i jednocześnie większą prywatność.

Ciekawostkę skrywają północne plaże, gdyż piasek w tym miejscu jest … czarny! Wulkaniczną scenerię dopełnia jednak czysta woda oraz piękne palmy.

Kultura? Ależ, oczywiście!

Choć Bali skrywa w sobie doskonałe warunku do plażowania, oferuje przybyłym turystom unikatową kulturę. Na wyspie znajdziemy bowiem setki urokliwych świątyń, których odkrywanie może być fascynującym przeżyciem. Na miejscu do naszej dyspozycji czekają lokalni przewodnicy, którzy z chęcią opowiedzą o panujących zwyczajach oraz przeszłości historycznej wyspy.

Zachwycające pejzaże Bali

Bali to nie tylko plaże oraz zwiedzanie. To również doskonała okazja do tego, aby zobaczyć na własne oczy niespotykane, typowe dla tej szerokości geograficznej krajobrazy. Na pierwszy plan wysuwa się bajkowa sceneria pól ryżowych, tworząca tarasy pokrywając strome wzgórza, przyjmując postać wielostopniowych szeregów. Równie emocjonujących wrażeń dostarczy nam wizyta na plantacji słynnej balijskiej kawy, która pozyskiwana jest ze środkowej, tropikalnej dżungli. To z pewnością doskonała atrakcja dla osób spragnionych egzotycznych widoków.

Leniwie, ale również sportowo

Będąc na Bali możemy do woli korzystać z dostępnych form aktywnego wypoczynku. A propozycji w tym zakresie jest co nie miara. Nurkowanie, spływy kajakowe w środku dżungli, a może trasy trekkingowe?

Rezerwacja na ostatnią chwilę? Niekoniecznie!

Podróż poślubną na Bali warto zaplanować wcześniej. Oferty „Last Minute” nie zawsze okazują się najtańszymi i odpowiednio dopasowanymi. Decydując się na rezerwację we wcześniejszym terminie, zyskujemy możliwość wyboru spośród szerokiego wachlarzu dostępnych opcji. Poza tym, oferty tzw. „First Minute” niekiedy sięgają blisko 30-40 % ceny katalogowej.

Planując podróż do krajów egzotycznych, warto wcześniej sprawdzić pogodę, jaka panuje w miesiącu, w którym mamy zamiar się wybrać. Wówczas zyskamy gwarancję, że zaplanowany urlop nie spędzimy na obserwacjach tropikalnego deszczu, a na pięknej, słonecznej pogodzie. Optymalnym terminem wyjazdu na Bali jest zatem okres od połowy czerwca do końca września.

 

 

Tekst powstał dzięki współpracy ze sklepem sklep.desoie.pl, który specjalizuje się w dekoracjach ślubnych oraz weselnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *