Kolczyki handmade – czy warto kupić?

Biżuteria stanowi nieodłączny element stylizacji kobiety. Zdarza się, że to za sprawą biżuterii zwraca się uwagę na kobietę, a samej kobiecie pozostaje jedynie zrobić wszystko, aby tę uwagę na sobie zatrzymać. Warto postawić więc na niebanalną biżuterię.

 

Biżuteria jako ukoronowanie stylizacji dla kobiety

Biżuteria to ukoronowanie stylizacji. Kolczyki, wisiorki, broszki, bransoletki i pierścionki, które współgrają z ubraniem i makijażem, dodają kobiecie niesłabnącego blasku. Wśród współczesnych trendów, zwłaszcza w biżuterii, panuje zainteresowanie stylem vintage. Styl vintage określany jako nowoczesna starość polega na noszeniu rzeczy z innej epoki lub na noszeniu rzeczy stylizowanych na innej epoce. Nowe trendy fascynują i inspirują się latami 70-tymi, 80-tymi i 90-tymi. W efekcie warto postawić na biżuterię, której forma dominuje nad treścią, czyli im większe, tym lepsze. Jakkolwiek to brzmi, w biżuterii rozmiar powinien się dla kobiet bardzo liczyć. W ruch niech zatem idą przede wszystkim wielkie kolczyki,.

Handmade – naprawdę warto

W dzisiejszych czasach dominują rzeczy produkowane maszynowo, a co za tym idzie robione masowo i bez większej wizji. Powraca się jednak coraz chętniej do rzeczy wyrabianych ręcznie, czyli unikalnych, a ponadto odznaczających się nie tylko walorem rzemieślniczym, ale niekiedy też walorem artystycznym. Produkty tego typu określa się mianem handmade. Słowo handmade pochodzi z języka angielskiego i oznacza rękodzieło. Rzeczy wykonywane ręcznie to rzeczy o dość sporej wartości. Dzieje się tak za sprawą twórcy, wykonującego coś w sposób unikalny i kreatywny. Dzieje się tak jednak też za sprawą estetyki, bo rzeczy te wyglądają bardzo ładnie. Jako rękodzieło klasyfikuje się między innymi następujące profesje: hafciarstwo, tkactwo, szydełkowanie, rzeźbiarstwo, garncarstwo, wikliniarstwo i inne. W rękodziele odnaleźć można motywy etnograficzne, typowe dla określonej kultury, w której powstawały lub na jakiej się wzorowały. Rękodzieło, które zniknęło przez masową produkcję, przeżywa obecnie swój renesans. Osoba kupująca przedmioty ręcznie wyrabiane, stawia na unikalność, inwestując w kawałek dobrego rzemiosła i dobrej sztuki. Osoba sprzedająca przedmioty ręcznie wyrabiane stawia na kreatywność, tworząc coś z pasją i w sposób ekologiczny. Handmade to zatem szansa dla sprzedającego i dla kupującego – naprawdę warto na nie postawić.

Kolczyki handmade

W biżuterii z mody nigdy nie wychodzą kolczyki wykonane z platyny, złota, srebra, czy kamieni szlachetnych. O ile kiedyś tego typu kolczyki noszono na każdą okazję, przy dzisiejszych trendach pasują one bardziej na poważniejsze okazje. Na co dzień doskonałe okazują się proste, aczkolwiek nie zwykłe kolczyki. Biżuteria w luźniejszym stylu, niczym ubiór w luźniejszym stylu, doda świeżości, a nawet odejmie lat, powodując że kobieta zrobi wrażenie pięknej i młodej. Kolczyki wyrabia się dziś z drewna, plastiku, metali, tworzyw sztucznych, tkanin, a nawet piór. Jeśli już nosić kolczyki, to niech dadzą się one zauważyć. Najbardziej efektowne okażą się kolczyki o wielkich rozmiarach i w najbardziej egzotycznych kolorach, zwłaszcza wiosenną porą- ważne tylko, aby właściwie komponowały się z resztą stylizacji.

GS
Ciekawe propozycje kolczyków handmade znajdziesz na: www.decobazaar.com/bizuteria-kolczyki-1.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *