Kosmetyki koreańskie w walce ze starzeniem się skóry

Zmarszczki będące naturalną oznaką starzenia się skóry, to nie jedyne problemy z cerą, jakie dotykają dorosłe kobiety. Kapryśna skóra na twarzy może zmieniać swój charakter wraz z wiekiem, z przesuszonej stając się w tłustą i odwrotnie.

Stres, niewłaściwa dieta lub problemy hormonalne, mogą przyczynić się do wysypu niedoskonałości nawet w wieku dojrzałym. Jak sobie z tym radzić? Wspaniałym orężem w walce o idealną cerę mogą stać się kosmetyki koreańskie, a także coraz popularniejszy wśród pań na całym świecie rytuał 10 kroków, na czym dokładnie polega pielęgnacja twarzy inspirowana koreańskimi metodami na zatrzymanie piękna?

Rytuał 10 kroków łatwiejszy niż myślisz

Wiele kobiet waha się przed zakupieniem kosmetyków koreańskich i przetestowania rytuału 10 kroków. Dlaczego? Przyczyna jest prosta, zabiegane europejki nierzadko łączące pracę zawodową z życiem rodzinnym, zakładają, że w swym planie dnia nie zmieszczą, wielostopniowej pielęgnacji twarzy. Nic bardziej mylnego. Rytuał 10 kroków, nie oznacza codziennego żmudnego wklepywania kolejnej porcji kremu czy serum w twarz. Rytuał 10 kroków polega na poświeceniu większej uwagi swojej cerze, jednak wszystkich 10 kroków nie musimy wykonywać codziennie. Jedyne czego nie wolno pomijać to dokładne, oczyszczenie skóry, tonizacja i wklepanie kremu nawilżającego. Pozostałe kroki, w tym nakładanie serum, czy maseczka mogą być wykonywane co drugi lub trzeci dzień. Jeśli chodzi o kosmetyki koreańskie, to hitem wśród nich są maseczki w płachcie, z których chętnie korzystają kobiety na całym świecie.

10 kroków w pigułce

Na czym dokładnie polega słynny rytuał 10 kroków i jakich kosmetyków koreańskich warto używać na co dzień? Poznaj 10 kroków do pięknej cery:

  • usunięcie makijażu z pomocą kosmetyku na bazie olejku
  • dokładne umycie twarzy kosmetykiem na bazie wody
  • peeling (tego kroku nie musimy wykonywać codziennie)
  • aplikacja toniku, najlepiej bez udziału wacików kosmetycznych (wylej odrobinę kosmetyku na dłonie i wklep w twarz)
  • zaaplikowanie esencji
  • ampułki, lub serum
  • maseczka w płachcie
  • krem pod oczy
  • maseczka na noc, aplikowana raz w tygodniu
  • filtr SPF przed wyjściem na słońce

Dokładnie tak przebiega rytuał 10 kroków, dzięki któremu wiele kobiet odzyskało idealną cerę i wiarę w siebie. Jakie kosmetyki koreańskie warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji? Szukając kosmetycznych ideałów inspirowanych orientem, najlepiej rozejrzeć się wśród bogatej oferty maseczek w płachcie i maseczek na noc, które wspaniale odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *