Lakiery hybrydowe 3 w 1 czy 5 w 1 – który wybrać?

Lakiery hybrydowe 3 w 1 i 5 w 1 to innowacyjne produkty do domowego manicure hybrydowego. Czym się różnią i który z nich lepiej wybrać? To zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Czym jest lakier 3 w 1 i jak działa?

Manicure hybrydowy zawsze wymaga nałożenia bazy, lakieru i topu. Każdą z tych warstw utwardzamy w lampie UV przed nałożeniem następnej. Lakiery hybrydowe 3 w 1 łączą właściwości wszystkich trzech produktów w jednym, dzięki czemu nie potrzebujemy już osobnej bazy ani topu. Lakier 3 w 1 nakłada się zwykle w postaci trzech cienkich warstw, kolejno utwardzanych w lampie UV, pod tym względem zasada jest więc podobna, jak w przypadku oddzielnych produktów. Niemniej jednak, jeżeli chcemy uzyskać efekt przejrzystości zamiast pełnego krycia, to warstw może być mniej.

Lakiery hybrydowe 3 w 1 dostępne są także w formie markerów, które dodatkowo ułatwiają i przyspieszają aplikację. Taki manicure jest naprawdę błyskawiczny. Markery również utwardzamy w lampie.

Lakiery 5 w 1

W odróżnieniu od lakierów 3 w 1, lakiery hybrydowe 5 w 1 mogą też pełnić funkcję nadbudowy paznokcia, a także jego przedłużenia. Mamy więc, zgodnie z nazwą, aż pięć funkcji zamkniętych w jednej buteleczce:

  • baza,
  • przedłużenie,
  • nadbudowa,
  • lakier,
  • top.

Inaczej mówiąc, lakiery 5 w 1 mogą działać tak samo jak lakiery 3 w 1, a dodatkowo umożliwiają inne zastosowanie. Wszystko zależy więc od tego, jakie mamy potrzeby, robiąc manicure.

Jaki lakier wybrać?

Jak widać, różnice między lakierami 3 w 1 i 5 w 1 dotyczą przede wszystkim funkcji nadbudowy i przedłużania w przypadku tych drugich. Dlatego jeśli potrzebujemy nadbudować nieco płytkę, lakier 5 w 1 sprawdzi się lepiej. Podobnie w przypadku, gdy potrzebujemy przedłużyć paznokcie – na przykład w sytuacji, gdy jeden z nich się złamał, a nie chcemy skracać wszystkich. W takim przypadku lepiej wybrać lakiery hybrydowe 5 w 1.

Jeżeli naszym priorytetem jest szybki manicure hybrydowy wykonany w domu, a dodatkowo nie potrzebujemy nadbudowy ani przedłużenia paznokci, lakiery hybrydowe 3 w 1 będą bardzo dobrym wyborem. Taki lakier pozwoli wykonać łatwą stylizację paznokci bez marnowania czasu, a efekt będzie piękny i trwały.

Czy lakier 3 w 1 zastąpi bazę i top?

Manicure wykonany lakierem 3 w 1 nie wymaga użycia osobnej bazy ani oddzielnego topu. Jeśli chcemy, można użyć pod taki lakier swojej ulubionej bazy, ale absolutnie nie jest to konieczne – produkt ten rzeczywiście zastępuje bazę, top i oczywiście lakier. Jeżeli zależy nam na mocnym kryciu, należy nałożyć i utwardzić trzy warstwy lakieru hybrydowego 3 w 1. Podobnie jeśli chcemy uzyskać warstwę wzmacniającą i pogrubiającą paznokcie.

Lakiery hybrydowe 3 w 1 dostępne są w wielu kolorach – w przypadku intensywniejszych odcieni, jak czerwienie czy bordo, kilka warstw jest potrzebnych, by uzyskać odpowiednie nasycenie koloru. Natomiast jeśli chodzi o kolory neutralne, nude lub odcienie różu, wszystko zależy wyłącznie od naszego gustu i fantazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *