Na co zwracać uwagę wybierając ubranka dla niemowląt?

Teoretycznie, wybieranie ubranek dla najmłodszych dzieci, nie jest skomplikowane. Na rynku nie brakuje produktów zachwycających niebanalną kolorystyką i różnorodnością rozmiarów. Czy jednak wszystkie są tak samo atrakcyjne? Przekonamy się o tym, jeżeli z wyprzedzeniem zadamy sobie pytanie o to, na co zwracać uwagę planując ich zakup.

Najpopularniejsze rodzaje ubranek


Ubranka dla niemowląt różnią się zasadniczo od tych, w jakich chodzą starsze dzieci. Wynika to przede wszystkim z nieco innych form aktywności charakteryzujących ich najmłodszych użytkowników. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście body, a więc ubranka zapinane w kroku, wygodne zarówno podczas zakładania, jak i zdejmowania. Ich atutem jest przede wszystkim to, że nie posiadają nogawek, problemem nie jest więc choćby zakładanie i ściąganie pieluszki dziecku ubranemu w ten sposób.

Jeśli maluch urodził się w trakcie któregoś z chłodniejszych miesięcy, z pewnością dobrym pomysłem będzie również zaopatrzenie go w śpioszki. Mają one długie nogawki, można więc zyskać pewność, że dziecku będzie ciepło. Jednocześnie nie blokują one ruchów, a ich zakładanie jest nieskomplikowane. Podczas dłuższych spacerów ich funkcja ochronna może okazać się jednak niewystarczająca, kompletując ubranka dla niemowląt warto więc upewnić się, że w wybranym przez nas zestawie znajduje się również kombinezon, a także spodnie i sweterki zakładane bezpośrednio na body


Nie tylko urokliwość – na to uważaj podczas zakupów


Jeśli tanie ubranka dla niemowląt, na które trafiamy w sklepie, podobają się nam, przeważnie natychmiast podejmujemy decyzje o ich zakupie. Dopiero podczas pierwszej próby założenia ich maluchowi orientujemy się, jak poważny popełniliśmy błąd. Warto więc pamiętać, że choć atrakcyjność wizualna jest niezaprzeczalnym atutem ubranek, nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za zasadnością zakupu. Nie mniej ważne jest to, z jakiej marki rozwiązaniami mamy do czynienia. Lepsi producenci to firmy, które wykonują ubranka staranniej, można więc liczyć zarówno na ich wytrzymałość, jak i na to, że dziecko nie będzie się w nich męczyło.

Poważnym błędem jest też zapominanie o tym, że ubranka dla niemowląt nie są kupowane po to, aby zdobiły szafę. Trzeba je założyć małemu dziecku licząc się z tym, że nie będzie z nami współpracowało podczas ubierania. Przed zakupem warto więc sprawdzić, jak są one zapinane. Gdy pojawi się konieczność szybkiej wymiany pieluszki, z pewnością docenimy przede wszystkim te modele, które są zapinane w kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *