Najdroższa biżuteria na świecie

Biżuteria budzi wiele różnych emocji, szczególnie jeśli jest bardzo wartościowa. Od wieków biżuteria była towarem, o który negocjowali najwięksi bogacze. Taka sytuacja jest do dzisiaj, ponieważ wiele kamieni, które się wydobywa stosuje się w biżuterii. Są to przede wszystkim te najbardziej znane i szlachetne, takie jak szafir, rubin, szmaragd, złoto, granat i diament.

Diamenty są wieczne

Mają one różne barwy począwszy od białej po czerwoną czy niebieską. Kamienie użyte do biżuterii wyglądają bardzo pięknie na kobiecych dłoniach. Wykonuje się z nich bransoletki, naszyjniki, pierścionki, a także kolczyki które zdobią gwiazdy kina, muzyki, a nawet najbardziej znane osoby ze świata biznesu czy polityki. Biżuterię, która kosztuje nawet kilka milionów dolarów mogą kupić jedynie osoby, które na to stać i są to wyjątkowe okazje. Najczęściej można taką biżuterię zobaczyć na szyi i dłoniach podczas rozdania cennych nagród, a także specjalnych imprezach znanych na całym świecie. Zwykli ludzie mogą obejrzeć taką biżuterię na specjalnych wystawach pod szczególnym nadzorem ochroniarskim.

Jaki wybrać diament?

Coraz więcej firm jubilerskich sprzedaje tak drogą biżuterię, jednak kamienie szlachetne użyte do niej to zaledwie kilka gramów. Jest na tyle ciekawa i intensywna, jeśli chodzi o blask, że z daleka widać, że biżuteria ta będzie niezwykłym prezentem. Kupuje się ją na na imieniny, urodziny, rocznicę ślubu, a także na bal wieczorny. Dla wielu osób biżuteria składająca się z najdroższych kamieni może stanowić również rodzaj inwestycji na przyszłość. Sam zestaw zazwyczaj kosztuje kilka tysięcy złotych, a wartość z roku na rok rośnie o kilka procent. Po wielu latach taka biżuteria może stanowić równowartość dobrej jakości samochodu, a czasem nawet domu. Posiadając w domu kilka takich zestawów można ją oddać pod zastaw i dzięki temu uzyskać zupełnie inne wartościowe rzeczy. Kolekcjonerzy natomiast kupują i szukają biżuterii szlachetnej ze względów estetycznych. Pasjonując się wyrobami biżuteryjni, znają się na tym, co jest wartościowe. Oczywiście większa ilość biżuterii z wyższej półki nie może być przechowywana w domu, ze względów bezpieczeństwa.

Nie straci na wartości

Służą do tego specjalne sejfy, w których każda biżuteria jest opisana i oznaczona, aby wiedzieć jaki kamień jest głównym i jaka jest jego próba. Wszyscy na całym świecie zachwycają się biżuterią, która ma ogromną wartość, dlatego na aukcjach ceny podbijane są bardzo wysoko. Kiedy tylko projektant biżuterii pokazuje swoje dzieła, wówczas jest o tym mowa we wszystkich mediach. Prezentują ją osoby znane, sławne, a wokoło siebie mają sztab ochroniarzy. Jest to jeden z niewielu wyrobów, który nigdy nie traci na wartości, ponieważ ilość kamieni do zrobienia takiej biżuterii jest niewielka. Sama biżuteria jest delikatna, a jednocześnie wagowo ciężka, dlatego trzeba bardzo na nią uważać i obchodzić się wyjątkowo ostrożnie. Rodzajów biżuterii jest coraz więcej, ponieważ miesza się ze sobą kamienie, tworząc zupełnie innowacyjne zestawy. Podkreślają one nie tylko urodę, ale również wdzięk osoby, która je nosi.

Dziękujemy portalowi Twój-Jubiler.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *