Najlepsze kremy BB na lato – nasze propozycje

Krem BB to doskonały kosmetyk, który plasuje się na pograniczu produktu pielęgnacyjnego i kolorowego. Z jednej strony – gwarantuje ujednolicenie cery, a z drugiej – charakteryzuje się lekką, delikatną konsystencją, która przypomina krem nawilżający do twarzy. Dla osób, które preferują minimalistyczny makijaż – to produkt, który sprawdzi się przez cały rok, natomiast z reguły – wybierany jest głównie w okresie letnim i wakacyjnym. Wysoka temperatura na zewnątrz sprzyja niewielkiej ilości makijażu.

Krem BB, Krem CC i podkład

Producenci kosmetyków do makijażu w sposób różnorodny definiują swoje produkty, w związku z tym na rynku kosmetycznym spotkać się można z określeniami – krem BB, krem CC, a nawet krem DD. Krem BB to z języka angielskiego – beauty balm lub blemish balm, czyli produkt, który ma upiększać skórę kobiet. Krem CC tłumaczony jest natomiast jako Color Correction Cream, czyli kosmetyk, który zagwarantuje nieco większe krycie niedoskonałości. W teorii – między tymi produktami jest znacząca różnica, natomiast w praktyce – często zdarza się, że podkład posiada mniejszą ilość pigmentu niż krem BB.

Koreańskie kremy BB

Koreańskie kremy BB zyskały popularność dzięki pielęgnacji azjatyckiej, chociaż aktualnie również wśród polskich marek znaleźć można ten rodzaj kosmetyku. Do najpopularniejszych marek koreańskich, które posiadają w swojej ofercie kremy BB należą: It’s Skin, Missha, SKIN79, Holika Holika. Jednym z bestsellerów jest produkt M Perfect Cover BB Cream. Posiada bardzo kremową, lekką konsystencję, a przy tym – doskonałe krycie. Kosmetyk występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Zamknięty został w eleganckim opakowaniu z pompką. Produkt od marki Missha pozostawia efekt zdrowej, rozświetlonej cery. Wykazuje działanie pielęgnacyjne – nawilża, ujędrnia i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Wybierany jest zarówno przez kobiety dojrzałe, jak również osoby młodsze. Kultowym produktem jest także Super+ Triple Functions Orange od marki Skin79. Dedykowany jest do cery tłustej, poszarzałej, dojrzałej, a także zmęczonej. Oprócz doskonałego krycia i matowego wykończenia, kosmetyk zawiera również wysoki filtr SPF50, przez co wykazuje działanie ochronne.

Krem BB z filtrem

Nie jest trudno znaleźć kremy BB, które posiadałyby w swoim składnie filtr przeciwsłoneczny, chociaż nie jest to regułą. W szczególności podczas ciepłych miesięcy stawiamy na lekkie konsystencje na skórze twarzy, ale również – zwracamy uwagę na obecność filtrów UVA oraz UVB w kosmetykach. Ciekawą propozycją jest krem BB polskiej marki ASOA, zawierający filtr naturalny SPF15. W składzie kosmetyku zawarto również kwas hialuronowy, a także hydrolat z melisy oraz wody różanej. Filtr SPF20 zawiera również krem CC od marki Embryolisse lub produkt z serii Anthelios marki La Roche-Posay z wysokim filtrem SPF50.

Naturalne Kremy BB

Kosmetyki naturalne zyskały bardzo dużą popularność. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na skład kosmetyków, w szczególności tych, które aplikowane są bezpośrednio na skórę twarzy. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo znaleźć krem BB, który będzie posiadał bardzo dobry i krótki skład, ale nie jest to niemożliwe. W tym miejscu na uwagę zasługują kosmetyki polskich marek kosmetycznych – nowość na polskim rynku kosmetycznym – Resibo – Self Love oraz łagodzący krem BB marki Vianek.

Kremy BB to produkty wybierane zazwyczaj w okresie wakacyjnym, chociaż mogą być aplikowane na skórę twarzy przez cały rok. Sprawdzą się w szczególności u osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie w makijażu i komforcie w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *