Naturalna farba do włosów – jak działa? Czy jest skuteczna?

Wiele kobiet farbuje włosy i przez to zastanawia się czy to bezpieczne dla ich czupryny. Częste zmiany koloru włosów czy też farbowanie siwych odrostów nie wpływają dobrze na kondycję kosmyków. Na rynku jest wiele specyfików barwiących włosy, zarówno tych chemicznych jak i naturalnych. W tym artykule skupimy się na tych ostatnich. Przeczytaj, jak działa naturalna farba do włosów i czy jest skuteczna.

Czym są naturalne farby do włosów?

Naturalne farby do włosów produkowane są na bazie wyciągów ziołowych i substancji, które mają za zadanie odżywienie kosmyków. Naturalna farba do włosów to często produkt bez amoniaku (ecoandwell.pl) oraz bez szkodliwych dla zdrowia silikonów, parabenów i metali ciężkich. Wiele kobiet, które borykają się z różnego rodzaju alergiami i problemami skórnymi na pewno doceni produkty jakimi są farby naturalne. Dzięki tego typu kosmetykowi można przyciemnić, rozjaśnić lub podkreślić naturalny kolor włosów.

Co znajduje się w naturalnej farbie do włosów?

W naturalnej farbie do włosów znajdują się substancje nadające włosom kolor, utrwalające go i chroniące kosmyki podczas farbowania. Bardzo często w naturalnych farbach do włosów znajdziemy wyciągi z ziół i roślin leczniczych. Do najpopularniejszych zaliczymy lawsonię bezbronną, z której produkowana jest także henna oraz indygowca barwierskiego. Stosowane często są tu także wyciągi z rabarbaru, wierzby, orzecha włoskiego. Oprócz tego w naturalnych farbach do włosów można znaleźć kwasy owocowe, naturalne olejki, wyciągi, proteiny roślinne. Substancje te korzystnie wpływają nie tylko na włosy, ale także na ich cebulki odżywiając skórę głowy i zapobiegając podrażnieniom. Na pewno tego rodzaju kosmetykiem powinny zainteresować się osoby o włosach delikatnych i alergicznej skórze głowy.

Czy naturalne farby do włosów są skuteczne?

Wiele kobiet na pewno zadaje sobie pytanie czy naturalna farba do włosów jest skuteczna? Panie zwykle obawiają się o szybkie blaknięcie koloru oraz o to, że osiągną efekty inne od zamierzonych. Naturalna farba do włosów jest skuteczna, doskonale rozjaśnia lub przyciemnia pasma. Efekt farbowania włosów naturalną farbą utrzymuje się tak długo jak koloryzacja farbą drogeryjną czy fryzjerską profesjonalną. W zależności od odcienia jest to od 6 do 8 tygodni trwałości koloru. Niewątpliwym plusem farb naturalnych jest fakt, że można osiągnąć dzięki nim bardzo ładny kolor włosów, są one bezpieczne, a co za tym idzie nie zawierają w swoim składzie całej tablicy Mendelejewa.

Do jakiego rodzaju włosów przeznaczona jest naturalna farba?

Jeśli chodzi o naturalną farbę do włosów mogą jej używać wszystkie kobiety niezależnie od rodzaju włosów. Na tego typu koloryzację powinny zdecydować się panie o włosach łamliwych i delikatnych, ale także te o siwych pasmach i kobiety w ciąży. Naturalne farby do włosów siwych w pełni pokrywają srebrne kosmyki. Tylko należy tu pamiętać, że w przypadku takich włosów może być konieczne dwu-lub trzyetapowe farbowanie. Wiele zależy też od samego odcienia włosów jaki kobieta chce uzyskać. Warto pamiętać o tym, że siwych włosów nie można od razu zafarbować na czarny kolor. Do tego odcienia należy podchodzić stopniowo, z kolejnymi koloryzacjami coraz mocniej przyciemniając włosy.

Naturalne farby do włosów są bardziej łaskawe dla kosmyków niż farby typowo chemiczne. Nie niszczą one pasm, pozwalają zachować odpowiedni poziom nawilżenia włosów i skóry głowy, a także nie powodują alergii. Jednak i tak zawsze przez nałożeniem farby poleca się wykonanie próby uczuleniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *