Nauka gry na nowym instrumencie? Może czas na ukulele.

W okresie letnim wyjazdy oraz spotkania w gronie znajomych nabierają na intensywności. Przeważnie dowolnego grilla lub ognisko poza dobrym jedzeniem standardowo uświetnia gitara. Wirtuozi tego instrumentu automatycznie znajdują się w centrum uwagi obecnych powodując zazdrość u mniej zdolnych muzycznie. W efekcie w lato coraz więcej osób sięga po różnorodne instrumenty strunowe w celu rozwinięcia swoich umiejętności do następnego ciepłego sezonu. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się zamiast tradycyjnej gitary ukulele.

 

Ukulele to hawajska niewielka gitara, której dźwięk w dużej mierze zależny jest on rozmiaru oraz konstrukcji. Standardowo ukulele występuje w czterech wersjach rozmiarowych: soprano, koncertowe, tenor oraz baryton. Instrument ten może wydawać się niecodziennym w polskiej przestrzeni konsumenckiej. Jeszcze kilka lat temu byłaby to prawda. Obecnie ukulele coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w domach różnorodnych pasjonatów.

Muzyka hawajska charakteryzuje się specyficzną nutą zdolną przeniknąć człowieka do samej głębi i pozostawić po sobie wiele pozytywnych doznań. Umiejętność wydobycia magicznych dźwięków z ukulele jest niecodziennym sposobem na spory zastrzyk pozytywnej energii. W trakcie wyjazdów lub spotkań ze znajomymi akompaniowanie na tego rodzaju instrumencie do tradycyjnej gitary daje możliwość wykonywania mniej lub bardziej zjawiskowych koncertów, które z pewnością przyniosą wiele radości.

 

Czy ukulele jest drogie?

 

Koszt tego instrumentu nie odbiega specjalnie od wydatków jakie trzeba by ponieść w przypadku gitary klasycznej. Jest to pułap do osiągnięcia dla każdego konsumenta. Ukulele stanowić może również swego rodzaju wprawkę do lepszej gry na standardowej gitarze. Mniejsze wymiary tego hawajskiego instrumentu zmuszają do lepszej koordynacji podczas gry – przekładając się na ogólne umiejętności.

 

Na rynku istnieje wiele sklepów oferujących ukulele w różnorodnych wersjach oraz cenach. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zorientować się jaki rozmiar (soprano, koncertowe, tenor, baryton) będzie dla nas najodpowiedniejszy. Kupowanie instrumentu pod naciskiem chwili tylko po to by później zbierał on kurz na domowej półce jest bez sensu. Ukulele z pewnością będzie stanowić doskonałą muzyczną odskocznię w codziennej zabieganej rzeczywistości, a decyzji o kupnie tego rodzaju instrumentu szybko sobie pogratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *