Jak dobrać odpowiednie kapcie?

Kapcie, papcie, laczki, bambosze, pantofle – w zależności od regionu, wygodne buty wsuwane na stopy, w których chodzimy po domu, przyjmują różne nazwy. Mazowsze wracając z dworu, ubiera kapcie, natomiast Małopolska wracając z pola zakłada pantofle, co może zaskakiwać Warszawiaków, którzy mianem ,,pantofli” określają eleganckie, damskie obuwie, podobne do tego zgubionego przez Kopciuszka. W Poznaniu kapcie są laczkami, a na Podbeskidziu papciami. Bez względu na to, jak nazywamy domowe obuwie, musi ono zapewniać naszym stopom komfort i wygodę noszenia. Kapcie Befado spełniają te wymagania, a ponadto wspierają zdrowie stóp.

Befado – obuwie z wieloletnią tradycją

Noszenie butów po domu nie musi być przykrym obowiązkiem, o ile są one lekkie, wygodne, o odpowiednio wyprofilowanej podeszwie  i dopasowane do naszych potrzeb. Wybierając kapcie, zazwyczaj zwracamy uwagę na trzy podstawowe aspekty – ich rozmiar, cenę i wygląd. Ponadto, w  zależności od naszych preferencji, sięgamy po te z odkrytą piętą i palcami lub zabudowane, przylegające do stopy i zapewniające ciepło. Często zapominamy, że nieodpowiednio dobrane obuwie, również to, które nosimy po domu, zmniejsza komfort chodzenia, przyczyniając się do wielu dolegliwości, nie tylko stóp, ale również bioder, kolan, czy kręgosłupa. Dla kobiet dobrym wyborem są kapcie Befado, nagrodzone certyfikatem Zdrowa Stopa, które od wielu lat goszczą w domach Polek, zapewniając komfort i dbając o zdrowe ich kości i stawów. Starannie wyprofilowane z myślą o budowie anatomicznej kobiecych stóp, są najlepszym wyborem spośród dostępnych na rynku damskich kapci.

Co wyróżnia kapcie Befado?

Po 40 roku życia u 90% populacji pojawiają się nieprawidłowości kończyn dolnych i stóp. Jedną z przyczyn jest noszenie butów niedopasowanych do kształtu stopy. Dotyczy to również obuwia, które nosimy w domu, ponieważ gości ono na naszych stopach każdego dnia. Podstawą każdego buta jest podeszwa, dlatego niezwykle ważne jest, aby była ona odpowiednio wyprofilowana, a co za tym idzie, elastyczna i miękka, co zapewnia naszym stopom amortyzację i pomaga w prawidłowym ich ułożeniu podczas chodzenia. Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego zostało wykonane obuwie. Oddychające materiały wysokiej jakości, takie jak organiczna bawełna, zapewniają stopom odpowiednią cyrkulację powietrza, co zapobiega ich poceniu się, a w efekcie powstawaniu grzybicy. Kapcie Befado, takie jak https://e-kobi.pl/firm-pol-1442909886-Befado.html spełniają wszystkie te wymagania, a ponadto podwyższona tęgość obuwia i wysoki czubek pozwalają na swobodne ułożenie i poruszanie palcami, co zapewnia stopie odpowiednie krążenie, zapobiega powstawaniu otarć i odcisków oraz niweluje możliwość wystąpienia płaskostopia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *