Olejek migdałowy na twarz i włosy – jak go stosować?

Wywodzący się z Indii olejek migdałowy ze względu na bogaty skład w witaminy i minerały ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak również w kosmetologii. Jakie efekty przynosi regularne stosowanie olejku na twarz i włosy? O tym poniżej.

Olej ze słodkich migdałów, to jeden z najcenniejszych olejków. Tłoczony na zimno nie tylko wspomaga proces odchudzania, ale również pozwala przywrócić skórze dawny blask i jędrność. Zawarte w nim cenne minerały (wapń, magnez, sód i fosfor, potas i cynk) i witaminy, a także obecność antyoksydantów sprawiają, że stosowany zarówno na włosy, jak i cerę, pozwoli na silne ich odżywienie, a także odbudowę,

Olejek migdałowy – właściwości

Dzięki zawartości kwasu linolowego i oleinowego, olej migdałowy na twarz wykazuje silne działanie nawilżające. Z kolei obecność witamin A i E, a także B i D sprawia, że olejek odżywia skórę i przywraca jej dawny blask. Wykazuje również działanie przeciwstarzeniowe. Co ważne, stosowany na co dzień chroni skórę przed utratą wody, łagodzi stany zapalne i przyspiesza regenerację zarówno skóry, jak i włosów. Sprawdzi się zarówno przy codziennej pielęgnacji skóry, jak i przy chorobach skórnych, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Olej migdałowy – czy warto go stosować?

Jeśli zastanawiasz się czy warto stosować olej ze słodkich migdałów na twarz, odpowiedź jest prosta. Oczywiście. Ze względu na swoje właściwości, o których wspomnieliśmy wcześniej, olej migdałowy działa nie tylko korzystnie dla skóry, ale również dla całego organizmu.

Nie tylko pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu całkowitego i LDL, ale także uszczelnia naczynia krwionośne i wspomaga pamięć. Olej dodawany do posiłków pomaga utrzymać prawidłową wagę i korzystanie wpływa na libido. Z kolei olej migdałowy na włosy regeneruje je i odżywia. Wzmacnia również paznokcie. Stosowany na skórę pomaga w walce z cellulitem i rozstępami, chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Olejek migdałowy ujędrnia, nawilża, poprawia elastyczność i sprężystość skóry, a także działa silnie przeciwstarzeniowo.

Wybierając odpowiedni produkt, warto jednak pamiętać, że mając do wyboru produkty ze słodkich lub gorzkich migdałów, koniecznie zdecyduj się na tą pierwsza odmianę, ponieważ gorzkie migdały zawierają toksyczną substancję.

Olejek migdałowy na twarz i włosy – jak stosować?

Pozyskiwany z tłoczonych na zimno ziaren migdałowca olejek migdałowy do twarzy nadaje się idealnie do każdego rodzaju cery. Wykazuje działanie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego, nadając skórze naturalny blask i równomierny koloryt. W przypadku stosowania na twarzy, wystarczy wmasowywać regularnie olejek w skórę lub kilka jego kropli dodać do ulubionego kremu lub maseczki. W przypadku włosów, doskonale sprawdza się ich olejowanie, czyli nakładanie olejku bezpośrednio na włosy, a następnie pozostawienie go na kilkanaście minut na włosach.

Olejek migdałowy na twarz

Stosowany pod oczy olejek migdałowy nie tylko usunie opuchliznę i sińce pod oczami, ale też nawilży i odżywi tą jakże delikatną skórę. Co ważne, codzienne wklepywanie olejku w okolice oczu poprawi mikrokrążenie. Z kolei rozgrzany w dłoni olejek nałożony na płatek kosmetyczny może posłużyć nam jako płyn do demakijażu. Doskonale poradzi sobie zarówno z wodoodpornym tuszem, jak i podkładem.

Olejek migdałowy na włosy

Ze względu na bogaty skład i uniwersalność olejek może być stosowany jako olejek migdałowy na włosy. Dodany do szamponu lub odżywki przywraca włosom dawny blask i sprężystość. Wnikając w strukturę włosa odbudowuje ją i wzmacnia. Stanowi również świetną ochronę przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kilka kropli rozprowadzonych na końcówki włosów ochroni je przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych podczas wypoczynku nad wodą. Ogromne znaczenie dla kondycji włosa ma również olejowanie. Olejek ze słodkich migdałów na włosy nie tylko wspiera przesuszone włosy, ale również pomaga walczyć z łupieżem.

Olejek migdałowy do ciała

Olejek, poza skórą i włosami, może być również stosowany na całe ciało. Nakładany bezpośrednio na ciało głęboko nawilża i wygładza. Po zmieszaniu z cukrem i gruboziarnistą solą lub fusami z parzonej kawy wykazuje silne działanie peelingujące. Oczyszczając skórę poprawia jej mikrokrążenie. Stosowany przez kobiety w ciąży olejek ze słodkich migdałów uelastycznia skórę brzucha, a tym samym zapobiega pękaniu włókien kolagenowych i powstawaniu rozstępów.

Ile kosztuje olejek migdałowy?

W zależności od firmy i pojemności cena olejku migdałowego waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dobry olejek ze słodkich migdałów można zakupić w sklepie zielarskim, aptece lub drogerii. Po otwarciu produkt może być przechowywany w ciemnym miejscu, najlepiej w szklanej butelce przez okres od 4-6 miesięcy. Co ważne, wybierając konkretny olejek, zwróć uwagę na jego termin ważności, a także na skład olejku – czy jest to olejek migdałowy w czystej postaci, czy też producenci oferują nam mieszankę olejków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *