Ozdoby na komunię

Pierwsza komunia to wyjątkowe święto, nie tylko dla dziecka, które przeżywa je najbardziej, ale i dla całej rodziny. Zwykle spotykamy się wtedy z bliższymi i dalszymi krewnymi, przyjaciółmi rodziny, wydajemy przyjęcie lub przygotowujemy uroczysty obiad. To wymaga odpowiedniej oprawy. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jak ozdobić stół, by pasowało to do tak niecodziennej okazji?

Podpowiadamy, jakie ozdoby na komunię są obecnie najbardziej na czasie.

Odświętny charakter

Przyjęcie komunijne ma zupełnie inny charakter niż większość spotkań towarzyskich, z jakimi zazwyczaj mamy do czynienia. Ponieważ komunia jest dla dziecka doświadczeniem duchowym, religijnym, należy zachować poważniejszy wystrój niż zazwyczaj. Podkreśli to różnicę między tym a innymi spotkaniami z bliskimi. Zwykle dominującym kolorem przy takiej okazji jest biel, jednak nie musi ona być jedynym motywem przewodnim. Oprócz niej, na stole mogą zagościć także inne barwy i specjalne ozdoby na komunię. Warto wziąć pod uwagę, że nie jest obowiązkiem wynajmowanie specjalnej sali na takie spotkanie. Jeśli dziecko będzie czuło się swobodniej we własnym domu, pozostańmy w nim. W końcu to jego dzień i jego święto.

Najpopularniejsze motywy komunijne

Dla stworzenia specjalnego charakteru przyjęcia wystarczą w zasadzie detale. Większość z nas ma już w domu biały obrus i białą zastawę stołową. Jako ich uzupełnienie wystarczy więc wybrać odpowiednie kwiaty, świece czy serwetki i już całość będzie wyglądać olśniewająco. W sklepach bez problemu można dostać ozdoby na komunię z motywem Hostii w złotym kolorze. Taka grafika najlepiej podkreśli charakter przyjęcia i przypomni każdemu, dlaczego gości przy tym stole. Jest to wzór uniwersalny, który zastosować można zarówno w domu, w którym do komunii idzie chłopiec, jak i dziewczynka. Wśród przedmiotów z motywem Hostii znaleźć można świece, serwetki, bieżniki, którymi można uzupełnić biały obrus, a także wazony, czy pudełka, w których można wyłożyć na stół sztućce. Do tego wystarczy zakupić jeden lub dwa bukiety białych kwiatów, które uzupełnione złotą wstążką, świetnie wkomponują się w motyw przewodni. Polecane ozdoby komunijne: http://kucmar.pl/pol_m_Okazje_Artykuly-komunijne-197.html.

Majowe kwiaty

Innym, bardziej uniwersalnym pomysłem na dekorację komunijnego stołu, jest zastosowanie motywu przewodniego z sezonowymi kwiatami. W maju kwitną konwalie, bzy oraz tulipany, z czego te pierwsze są najbardziej charakterystyczne dla sezonu komunijnego. Bez problemu zajdziemy eleganckie dodatki, które wykorzystują ich wizerunek. Serwetki, świece, wazony, talerzyki czy szklanki, a także opakowania na czekoladki, czy nawet cukrowe lub marcepanowe ozdoby na ciasta w kształcie tych kwiatów – jest wiele możliwości na ozdobienie stołu tym kwiatowym motywem. Podobnie jest z bzami. Zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że z czasem będziemy mogli wykorzystać je ponownie – nawet już następnej wiosny, niekoniecznie przy okazji kolejnej komunii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *