Problematyczny cellulit i jak go usunąć

Cellulit jest uciążliwą przypadłością bardzo wielu kobiet. W świecie euroatlantyckim, w którym dyskurs publiczny dotyczący ich wizerunku zdominowały określone kanony piękna, tak zwana „pomarańczowa skórka” powoduje przede wszystkim dyskomfort psychiczny. Warto więc wybierać najnowsze metody usuwania cellulitu, być poczuć się piękną.

 

Jak pozbyć się cellulitu?

Nic tak nie wpływa na samopoczucie kobiet, jak świadomość, że są piękne. Niezależnie od wzrostu, koloru włosów, czy budowy ciała i poza wszelkimi kanonami piękna funkcjonującymi w popkulturze, poczucie własnej atrakcyjności rodzi się z akceptacji własnego ciała. Dlatego jeśli z jakiegoś powodu coś przestaje w nim odpowiadać, należy to zmienić. Czasem wystarczy inna dieta, uprawianie sportu lub zmiana trybu życia. Ale cellulit jest jednym z tych problemów, które uporczywie trwają i nie poddają się zbyt łatwo zwyklej codziennej kosmetyce. Usuwanie cellulitu jest więc żmudne i skarży się na to zdecydowana większość kobiet. By zaoszczędzić czas i nerwy, lepiej powierzyć swoje ciało w ręce specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zadbają o naturalne piękno każdej kobiety.

Krakowski Instytut Piękna & Spa Dermique jest jednym z tych miejsc, gdzie proponuje się najnowsze i innowacyjne metody usuwania cellulitu. W ofercie salonu można odnaleźć między innymi endermologię, mezoterapię antycellulitową, laser frakcyjny, guam, czy kąpiel winną. Ta ostatnia to także oczywista forma relaksu – w nastrojowej atmosferze, kąpiel w roztworze wina pozwoli odpocząć, ale i wspomoże odbudowę kolagenu oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Z kolei guam to określenie dla innowacyjnych preparatów błotnych zawierających algi, które nałożone na ciało są niezwykle skuteczne przy wyszczuplaniu sylwetki i zapobieganiu dalszemu powstawaniu cellulitu.

Cellulit może zniknąć

Dzięki obecności Dermique, w Krakowie można również skorzystać z mezoterapii igłowej, która jest skutecznym zabiegiem redukującym spory cellulit. Przy znieczuleniu miejscowym wykonuje się na ciele liczne mikronakłucia i wstrzykuje małe dawki substancji aktywnych (np. peptydy biomimetyczne), które stymulują syntezę elastyny i kolagenu oraz wzmożone procesy odnowy skóry. Inną formą intensywnej walki z „pomarańczową skórką” jest wykorzystanie elektronicznie sterowanych rolek w zabiegu endermologii. Pobudzają one tkankę do procesów uwalniania tłuszczu i stymulują prawidłowe krążenie, dzięki czemu ciało odzyskuje smukły wygląd oraz sprężystość. Każda nowoczesna metoda usuwania cellulitu jest w Dermique przeprowadzana pod okiem specjalistów, a wybór konkretnej metody zawsze dostosowany jest do potrzeb klientki.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *