Przeszczep włosów FUE  – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Obecnie wiele osób zgłasza się do lekarza medycyny estetycznej z pogłębiającym się problemem łysienia. Pacjenci najczęściej zmagają się z przerzedzonymi włosami, zakolami czy miejscowym wypadaniem włosów. Na szczęście współcześnie można skorzystać z różnych zabiegów, które szybko przywrócą gęste i zdrowe włosy. Jednym z najchętniej wybieranych jest przeszczep metodą FUE. Co koniecznie warto wiedzieć o przeszczepie włosów? Jakie przynosi efekty? Na co trzeba zwrócić uwagę? Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUE?    

Na czym polega metoda FUE?

Przeszczep FUE – Follicular Unit Extraction to stosunkowo nowa i niezwykle skuteczna metoda na zagęszczenie włosów. Polega on na pobraniu z niewidocznych części głowy zdrowych mieszków włosowych, a następnie przeniesienie ich na miejsca, gdzie włosy nie rosną prawidłowo i jest ich niewiele. Mieszki włosowe wcale nie muszą pochodzić ze skóry głowy – niekiedy pobiera się je z twarzy lub innych obszarów ciała. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu w czasie jego trwania pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Przeszczep pozwala poprawić wygląd pacjenta, sprawia, że lepiej się on czuje i poprawia się jego jakość życia.

Dla kogo przeszczep włosów FUE będzie najlepszy?

Zabieg przeszczepiania włosów metodą FUE jest przeznaczony w szczególności dla pacjentów, których dotknęło łysienie androgenowe – jego pierwsze objawy mogą być widoczne już w wieku 18 czy 20 lat i w większości przypadków znacznie pogarszają jakość życia lub mogą prowadzić nawet do epizodów depresyjnych.

Przeszczepiane włosy pozwalają również doskonale ukryć blizny i sprawiają, że są one niewidoczne nawet u pacjentów, którzy noszą krótkie fryzury. Zabieg najczęściej wykonywany jest u osób z mało elastyczną skórą głowy, ze skłonnością do szerokich, przerostowych blizn – także tych powstałych na skutek innych metod przeszczepiania włosów.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu powinna być przede wszystkim konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan skóry głowy i zakwalifikuje pacjenta do przeprowadzenia przeszczepu. Lekarz musi wyznaczyć okolicę dawczą oraz obszar ze zmniejszoną ilością włosów, a następnie oszacować potrzebną ilość mieszków włosowych w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Specjalista poinstruuje również odnośnie środków ostrożności po przeszczepie oraz pokaże, jak prawidłowo dbać o skórę głowy.

Przed zdecydowaniem się na zabieg koniecznie należy znaleźć odpowiednią klinikę – choćby https://www.medestetic.com.pl/przeszczep-wlosow-fue/. Warto wybierać jedynie sprawdzone i polecane placówki, ponieważ to właśnie od umiejętności lekarza będzie zależał efekt końcowy.

Jakie efekty przynosi przeszczep włosów metodą FUE?

Zarówno okolice, w które przeszczepiono włosy, jak i te, z których mieszki włosowe zostały pobrane, goją się zazwyczaj nie dłużej niż dwa tygodnie – zazwyczaj są wygojone już po tygodniu. Po zabiegu włosy zaczynają stopniowo odrastać, a pełne efekty i zwiększona gęstość są widoczne już po kilku miesiącach. Przeszczepione włosy są grubsze i gęstsze, a po łysiejących miejscach nie ma najmniejszego śladu.

Ile średnio kosztuje zabieg?

Bardzo trudno jest oszacować całkowity koszt przeszczepu włosów metodą FUE, ponieważ zależy on od wielu czynników. Na cenę przekłada się przede wszystkim ilość przeszczepianych mieszków oraz wielkość łysiejącego miejsca. Koszt przeszczepienia jednego graftu (mieszka włosowego) waha się w granicach od 7 do nawet kilkunastu złotych. W przypadku redukcji zakoli zazwyczaj wykorzystuje się w okolicach 1000 graftów, przy tonsurze liczba ta może sięgać nawet 1200 – należy pamiętać, że w zależności od indywidualnego przypadku wartość ta może się zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *