Przygotuj się na zimowe noce, czyli ciepły nocny ubiór na zimę

Myśląc o ciepłym ubiorze na zimę, nie można zapomnieć o odzieży nocnej. Nawet osoby, które zazwyczaj wolą spać rozebrane powinny na ten czas zmienić przyzwyczajenia i zaopatrzyć się w kilka elementów odzieży, które przyjemnie otulają ciało w zimowe wieczory i noce. Warto się w nie zaopatrzyć, nawet jeśli mamy w mieszkaniu dobre ogrzewanie, nic bowiem nie jest w stanie zastąpić ogrzewającego materiału, jeśli chodzi o ocieplanie ciała zimą.

Ciepłe piżamy i koszule nocne to przyjemny sen

Podstawą nocnego ubioru dla większości z nas jest naturalnie piżama. Najcieplejszymi materiałami, z których wykonywane są piżamy to polar, bawełna z dodatkiem wełny oraz kaszmir. Zarazem dostarczają one rewelacyjnej izolacji termicznej i są niezwykle miłe w dotyku. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy ku temu okazji, naprawdę warto spróbować położenia się spać w ciepłej piżamie wysokiej jakości. Jest to o wiele większy komfort niż spanie we wczorajszych ubraniach, jak również i opcja o wiele bardziej higieniczna, jeżeli zadbamy o regularne pranie piżamy. Myśląc o kupnie piżamy na zimę, najlepiej jest zwrócić uwagę na komplety składające się z koszulki o długich rękawach oraz spodni o długich nogawkach, dzięki czemu będziemy mogli jak najlepiej osłonić ciało.

Interesującą opcją są również jednoczęściowe piżamy w formie kombinezonu zwane często „pajacami”. Są niezwykle wygodne i przytulne oraz przede wszystkim stanowią idealną osłonę przed zimnem, szczególnie jeżeli posiadają chroniący głowę kaptur. Położenie się spać w przyjemnym w dotyku kombinezonie to naprawdę czysta przyjemność!

Osoby, które od piżam wolą koszule nocne również będą miały co założyć na zimę. Na rynku można znaleźć wiele koszul nocnych wykonanych z ciepłych materiałów, które idealnie sprawdzą się w tę trudną porę. Pamiętajmy tylko o tym, by zwrócić uwagę na krój: unikajmy koszul nadmiernie opiętych lub zbyt szerokich. Ciepła koszula nocna nie powinna mieć również zbyt obfitego dekoltu i krótkiego rękawa.

Po wyjściu z prysznica

Częścią rytuału przed położeniem się spać jest gorący prysznic, dzięki któremu czujemy się odświeżeni na koniec dnia. Jednak zimą wychodzenie spod prysznica może nie należeć do najprzyjemniejszych czynności, jeżeli nie zaopatrzymy się we właściwy szlafrok. Aby szlafrok dobrze nas ogrzewał, musi być wykonany z odpowiedniego materiału. W tej roli najlepiej sprawdzają się niezwykle przytulne materiały, jakimi są welur, plusz i frotte. Nie można zignorować również kwestii fasonu – zimą najlepiej sprawdzają się szlafroki długie, które pozwalają na osłonięcie prawie całego ciała. Bardzo dobrą propozycją jest również szlafrok z osłaniającym głowę kapturem, który okazuje się niezastąpiony, gdy jesteśmy świeżo po umyciu włosów.

Pamiętajmy, że wychodząc z prysznica jesteśmy wilgotni i właśnie wtedy najłatwiej o przemarznięcie i w rezultacie przeziębienie. Dlatego zaniedbanie zakupu dobrego szlafroka, który da nam ochronę przed zimnem której nie zapewni nam na przykład owinięcie się w ręcznik jest ogromnym błędem z perspektywy naszego zdrowia.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona coemi.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *