Spływ przełomem Dunajca w Zakopanem – ekstra zabawa

Dokąd udać się na wymarzony urlop? Pomysłów jest sporo. Warto przede wszystkim postawić na własny kraj i zwiedzić różnorodne miejsca. Na liście tych, które nieustannie są bardzo popularne znajduje się Zakopane – miasto gościnne, przyjazne, zapewniające moc pozytywnych wrażeń. Atrakcji tam wiele, wśród nich istnieje jedna, warta szczególnego zainteresowania. Mowa o spływie przełomem Dunajca. Kto brał w nim udział, zrobi to ponownie, kto nie, niech się nie zastanawia długo, ponieważ wrażenia są super!

Widoki trudne do opisania

Czy górskie tereny podziwiane z perspektywy drewnianej, flisackiej tratwy mogą nas zaskoczyć? Owszem. Zwykle przecież poznajemy otoczenie na lądzie. Dla odmiany warto go opuścić i przekonać się, jakie uroki zaprezentuje, gdy spojrzymy na nie z innej strony. Majestatyczne szczyty, cudna przyroda, szum wody, śpiew ptaków – czyż to nie są okoliczności ułatwiające relaks? Gdzie, jak nie podczas takiej wycieczki możemy oderwać się od przyziemnych spraw, zapomnieć o codzienności? Nie da się ukryć, że spływ dostarcza radości, jest źródłem ogromnej frajdy. Trudno nie mieć zadowolonej miny, gdy dookoła tak bajkowo, a czas umilają barwne, często zabawne opowieści flisaka.

Przełom Dunajca, oprócz tego, że fascynuje widokami, ma jeszcze inną zaletę. Mianowicie, jest dość tajemniczy. Nie do końca wiadomo jak powstał. Oczywiście istnieją naukowe teorie na ten temat, ale górale nie dają się do nich przekonać. Według nich, to pełne magii miejsce mógł stworzyć król Bolesław Chrobry, który wybił ujście Dunajcowi lub Ferkowicz – rycerz ścigający tamtędy króla węży. W legendach pojawia się również postać słynnego Janosika.

Solidny organizator

Wiadomo, firm w mieście pod Giewontem, które oferują rozmaite atrakcje jest wiele. Na ich tle wyróżnia się przede wszystkim www.splyw.pl. Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość usług, pozytywne opinie klientów – to niejedyne zalety. Firma zapewnia możliwość urozmaicenia sobie wycieczki tratwą. Można po niej udać się na przejażdżkę quadem lub rowerem. Warto pomyśleć o biesiadzie – imprezy z góralami są naprawdę niezwykłe.

To komfortowe rozwiązanie, kiedy rezerwując bilet na spływ możemy od razu wybrać dodatkowe atrakcje. W ten sposób wykorzystujemy do maksimum odpoczynek w górach, serwujemy sobie rozrywki i aktywności, dzięki którym jeszcze bardziej podoba nam się w miejscu, które odwiedzamy. Zajrzyjcie na www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem i sami oceńcie propozycje firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *