Wiosenne przygotowania garderoby dla kilkulatka

Wiosna to czas, w którym rozkwita nie tylko roślinność ale również wzmożona jest aktywność naszych pociech. Wiąże się to z odpowiednim przygotowanie garderoby do wiosennych czynności fizycznych. Można schować na dno szafy grube wełniane swetry, puchowe kurtki oraz kombinezony narciarskie.

Czas zamienić je na lżejsze oraz bardziej przewiewne ubrania. Powinny być one przede wszystkim wygodne, swobodne oraz kolorowe. Nie mogą blokować ruchów podczas wesołych zabaw na świeżym powietrzu. Wybierając wiosenne ubrania dla maluchów należy sugerować się ich praktycznym użytkowaniem. W okresie wiosennym należy ubierać dziecko na tzw. cebulkę. Oznacza to, że dziecko powinno mieć na sobie kilka warstw odzieży, które będą łatwe do ściągnięcia. Wynika to z niezrównoważonych jeszcze temperatur pogodowych. Poranki bywają wówczas bardzo chłodne, natomiast południa sięgają już temperatur charakterystycznych dla lata. Garderoba kilkulatka powinna być na te wahania pogody solidnie przygotowana.

Nieprzewidywalna polska wiosna

Pomimo cieplejszej aury na zewnątrz powinniśmy liczyć się z występowaniem dni chłodniejszych. Mogą one być osiągać temperatury bliskie zeru. W takie dni niezbędne okażą się okrycia głowy. Czapki dla chłopców nie muszą już być wówczas dodatkowo ocieplane. Takie modele znajdziesz m.in. na stronie https://pamami.pl/pol_m_Dziecko_Chlopiec_Czapki-dla-chlopcow-171.html. Przede wszystkim powinny chronić głowę i uszy przed wiatrem. Wiosenne czapki dla chłopców i dziewczynek są wykonane z lżejszych materiałów wykluczających przegrzanie się. Zazwyczaj są to czapki bawełniane. Czapki dla chłopców powinny być również z daszkiem. Będą wówczas pełnić funkcję ochronną przed słońcem jak i przed kleszczami podczas spacerów po lesie. U dziewczynek świetnie za to sprawdzą się kapelusze. Najlepsze obuwie dla dziecka w tej porze roku to wygodne tenisówki. Warto zastanowić się nad kupnem tenisówek z siateczką pozwalającą stopom „oddychać”. Tenisówki są sprawdzonym obuwiem podczas biegania i swobodnych spacerów. Dodatkowo w szafie dziecka powinny znaleźć się podkoszulki z krótkim rękawem i jednocześnie bluzki z długim rękawem. Dżinsy i spodnie dresowe również powinny być na wyciągnięcie ręki malucha. Przynajmniej jedna para spodni powinna być lekko ocieplona.

Przygotuj się na deszczowe dni

Wiosna jest porą roku charakteryzująca się wahaniami warunków atmosferycznych. Aby ominąć wiosennego przeziębienia należy zaopatrzyć dziecko w odzież przeciwdeszczową. Niezbędne będą zatem kalosze. Są one lżejsze oraz charakteryzują się bogatymi kolorami oraz wzorami. Kalosze powinny być o pół rozmiaru większe niż standardowo kupowane obuwie. Należy uwzględnić w nich miejsce na ciepłą skarpetkę. W szafie kilkulatka powinna znaleźć się wodoodporna kurtka. Obowiązkowo powinna być z kapturem. Świetnie sprawdzą się kurtki lekko ocieplane np. wewnętrzną warstwą polaru. Najbardziej praktyczne są kurtki długie, zakrywające dziecko podczas schylania się. W czasie wiosennych deszczy przydatna będzie lekka, dziecięca parasolka. Okaże się niezastąpiona podczas ciepłych, deszczowych dni, w których nie zabierzemy ze sobą kurtki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *