Wolny Weekend? Wybierz skoki spadochronowe w tandemie

Gdy masz wolny weekend mamy dla ciebie świetny pomysł na niezapomnianą rozrywkę – skoki spadochronowe. Teraz, aby skoczyć, wcale nie musisz brać udziału w specjalnych szkoleniach i wydawać na ten cel fortuny, ponieważ możesz skorzystać z tandemu!

Wspólne spadanie

Skoki spadochronowe w tandemie to oferta przeznaczona dla niemalże każdego, kto ma ochotę na zrobienie czegoś szalonego i przetestowanie swojej odwagi. Tego rodzaju skoki nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania, ponieważ odbywają się wspólnie z instruktorem spadochroniarstwa, który odpowiada za ich stronę techniczną. W ten sposób nie trzeba wcześniejszych szkoleń, badań lekarskich, nie trzeba mieć nawet specjalnej kondycji – wystarczy tylko zarezerwować przez internet dogodny termin skoku i przygotować się na adrenalinę.

Podobnie jak w przypadku innych skoków ze spadochronami, w tandemie także skacze się z lecącego samolotu na wysokości 3000 lub 4000 metrów – od wysokości wyskoku zależy czas swobodnego spadania i to właśnie on jest tym najbardziej ekscytującym momentem całego wydarzenia. Wtedy uczestnicy skoku spadają w kierunku ziemi z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę i dla wysokości wyskoku 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – to 60 sekund, przy czym skoki te są już droższe, ale jeżeli chcesz czuć swobodne spadanie na swojej skórze jeszcze dłużej, warto zapłacić więcej.

Gdy tandem znajdzie się na odpowiedniej wysokości, instruktor otwiera spadochron. Następuje kilkuminutowy okres powolnego opadania na trawiastą płytę lotniska. Lądowanie po skoku jest miękkie, steruje nim instruktor, dlatego też nie ma obaw o kontuzje.

Adrenalina i emocje

Całe to zdarzenie może być również upamiętnione – w tym celu możesz wykupić dodatkową usługę wideorejestracji. Wówczas przez tandemem wyskakuje jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na swoim kasku, dlatego też ujęcia są naprawdę spektakularne. To pamiątka na lata, którą z dumą pochwalisz się również przed znajomymi!

Ceny skoków tandemowych, wbrew pozorom, wcale nie są wyjątkowo wysokie, ponieważ można znaleźć oferty zaczynające się już od około 500 złotych w przypadku opcji z 3000 metrów. Za skoki z 4000 metrów trzeba będzie zapłacić około 700 złotych. Gdy chcesz wykupić opcję wideorejestracji, w takim przypadku musisz dopłacić około 200-300 złotych.

Swój skok możesz zarezerwować się przez internet – odbywają się one w większości ośrodków w okresie od początku kwietnia do końca września, głównie w weekendy. Możesz również wykupić skok tandemowy dla kogoś bliskiego jako niespodzianka – wtedy warto zdecydować się na voucher upominkowy, ponieważ wtedy obdarowana nim osoba będzie mogła wybrać sama ten termin, który jej najbardziej odpowiada.

Jeżeli zainteresowały cię skoki spadochronowe w tandemie, więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie Certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który ma swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, ale organizuje skoki także w Pruszczu Gdańskim, Przasnyszu oraz Gliwicach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *