Za co pokochasz olejek kukurydziany?

Jeśli zamierzasz włączyć do pielęgnacji włosów naturalne olejki, sięgnij najpierw po te, które są blisko, często tuż pod ręką, w kuchennej szafce.

 

Czasami nie warto szukać daleko czegoś, co jest pod ręką.

Jeśli zamierzasz włączyć do pielęgnacji włosów naturalne olejki, sięgnij najpierw po te, które są blisko, często tuż pod ręką, w kuchennej szafce.

Oszczędzisz czas i pieniądze, a przy okazji może okazać się, że olejek, którym zraszasz sałatki, idealnie nadaje się do pielęgnacji włosów.

Olej kukurydziany jest najlepszym dowodem na to, że nie trzeba od razu sięgać po drogie oleje do włosów o egzotycznie brzmiących nazwach i (czasami) dziwnych zapachach.

Co sprawia, że olej kukurydziany jest tak dobry w pielęgnacji włosów?

– Cechuje go przede wszystkim wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie z grupy omega – 6 (kwas linolowy, około 50-70%) oraz z grupy omega- 9 (kwas oleinowy 20- 30%). Powyższe kwasy tłuszczowe dbają o to by procesy zachodzące wewnątrz komórek skóry i włosów zachodziły poprawnie. Innymi słowy: nie pozwolą włosom ani skórze głowy na przedwczesne starzenie się.

– Olej kukurydziany zawiera niespotykanie dużo witaminy E. Jest ona zwana witaminą młodości. Bez niej włosy stają się matowe i łamliwe, pozbawione sprężystości i kruche.

– Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na kondycję włosów jest obecność fitosteroli w olejku z kukurydzy. Fitosterole mają wyjątkową zdolność uaktywniania syntezy kolagenu, czyli głównego białka wchodzącego w skład komórek skóry. Ponadto przyspieszają one regenerację wszelkich uszkodzeń zarówno naskórka, jak i włosów. Fitosterole w olejki kukurydzianym mają dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. To one odpowiadają bezpośrednio za zdrową, czystą skórę głowy. Pozostawiają ją bez zanieczyszczeń i bez łupieżu.

– Olej kukurydziany jako jeden z nielicznych zawiera również sporą dawkę lecytyny. Jest ona niezastąpiona przy pielęgnacji wyjątkowo przesuszonych włosów. Bardzo dobrze nawilża i wygładza włosy, a ponadto koi zniszczoną skórę głowy oraz normalizuje gospodarkę tłuszczową na powierzchni skóry, a zatem zrównoważy zbyt duży łojotok.

Olej kukurydziany polecany jest głównie dla włosów wysokoporowatych– bardzo zniszczonych, osłabionych i cienkich, które mają naruszoną konstrukcję łusek na powierzchni. Świetnie zadba również o wyjątkowo przesuszone, zniszczone słońcem, prostownicą lub farbowaniem końce włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *