Zmiana dostawcy prądu, czyli jak mnie płacić za prąd

Każdy doskonale wie, że ceny prądu w naszym kraju nie są małe. Ich relatywnie wysoki udział w budżecie domowym motywuje do szukania oszczędności, które przyczynią się do zmniejszenia tych kwot. Od kilkudziesięciu stało się tradycją regularne podnoszenie cen prądu, jako prezent świąteczny dla większości obywateli naszego kraju, korzystających z tradycyjnych dostawców. Więc może czas, aby coś w tym kierunku zmienić i pomyśleć o innym dostawcy energii.


Od 2004 roku firmy, a od 2006 roku gospodarstwa domowe mają prawo do wyboru dostawcy prądu, tym samym nie muszą korzystać z usług jednego narzuconego zakładu energetycznego. Niemniej jednak jak pokazują statystyki bardziej świadomego są tego przedsiębiorstwa. Natomiast niewiele gospodarstw domowych decyduje się na wybór tańszego dostawcy energii elektrycznej.

Co składa się na fakturę za prąd

Zmiana dostawcy prądu wiąże się z korzystaniem z oferty sprzedawcy energii elektrycznej, który skupuje prąd na rynku hurtowym na przykład na Towarowej Giełdzie Energii, a następnie odsprzedaje z niższą marżą.
Na fakturze pojawiają się dwie kwoty:
– Kwota za przesył, która jest pobierana przez dystrybutora i ona nie podlega zmianie.
-Kwota za energię elektryczną, która jest pobierana przez dostawcę prądu. W tym wypadku mamy właśnie możliwość wyboru dostawcy, który przedstawi nam lepszą i atrakcyjniejszą ofertę, dopasowaną do naszych potrzeb, niż obecny monopolista.

Dostawcy energii elektrycznej

Na rynku mamy wiele firm zajmujących się sprzedażą prądu. Na obecną chwilę oferty ich są bardzo zróżnicowane i stają się bardziej elastyczne, tak aby wpasować się w potrzeby potencjalnych klientów. Ponadto zależy im na rzetelności i uczciwości, aby zdobyć zaufanie i prestiż, który zaowocuje stałymi i zadowolonymi odbiorcami, korzystającymi z usług danego dostawcy.

Taką firmą jest właśnie Po prostu energia, która posiada oferty, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb potencjalnych konsumentów. Przedsiębiorstwo oferuje oszczędne rozwiązania energetyczne zarówno dla firm, jak i prywatnych gospodarstw domowych. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie online, aby skontaktowano się z potencjalnym kontrahentem. Następnie na podstawie informacji zwrotnych i ustaleń danego klienta, firma tworzy ofertę spersonalizowaną, obejmującą indywidualne potrzeby danego odbiorcy. Po zaakceptowaniu umowy, wszystkie formalności załatwia za potencjalnego nabywcę, tak aby w miarę szybko i sprawnie mógł cieszyć się tańszymi rachunkami za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *