Depilator czy laser – decyzja należy do Ciebie

4
451

Nadmierne owłosienie jest problemem wielu pań. Większość z nich pozbywa się niechcianych włosków goląc je lub depilując. Wśród wielu różnych opcji depilacji warto zwrócić szczególną uwagę na dwie – depilację depilatorem oraz przy użyciu głowicy laserowej. Zobacz czym się różnią oba zabiegi oraz, który z nich wybrać.

 

Depilacja przy pomocy depilatora

Depilator to niewielkie urządzenie, które wyrywa włos z mieszka włosowego. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się wszystkich, nawet bardzo krótkich włosów. Ponieważ podczas depilacji wyrywany jest włos wraz z cebulką, można cieszyć się gładką skóra nawet przez kilka tygodni.  Zabieg ten można wykonywać w salonie kosmetycznym lub w domowych warunkach. Zakup depilatora to koszt od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Największą wadą tej metody pozbywania się nadmiernego owłosienia jest ból. Aby go zniwelować co pewien czas producenci depilatorów uzupełniają je o dodatkowe funkcje. Doskonałym tego przykładem są depilatory z funkcją chłodzenia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany jedynie w salonach kosmetycznych. Polega ona na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą impulsów świetlnych. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się włosków na wiele lat. Niestety zabieg jest dość drogi i trzeba go powtórzyć co najmniej 4-6 razy. Zabieg ten jest też dość bolesnym. Na szczęście kosmetyczki zazwyczaj smarują miejsca depilowane specjalistycznym kremem znieczulającym.

Zarówno depilacja za pomocą depilatora jak i depilacja laserowa mają swoje zalety i wady. Depilacja laserowa jest znacznie droższa aniżeli zabieg depilatorem, ale za to zapobiega wyrastaniu nowych włosków przez wiele lat. Z drugiej strony depilator to urządzenie, które każda kobieta może mieć w domu i samodzielnie z niego korzystać. Jest niedrogi i prosty w obsłudze. O tym, która opcja jest najlepsza dla Ciebie musisz zadecydować sama.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.